15183841_1357258064315060_734304458_o

Pogoń Siedlce w zaległym meczu 17 kolejki wygrała ze Stalą Mielec.

W podstawowej jedenastce Pogoni – względem meczu z GKS Tychy – zaszły trzy zmiany. Łukasza Wójcika zastąpił Michał Bajdur, miejsce Daniela Dybca zajął Marcin Burkhardt, natomiast na szpicy Daniel Gołębiewski zluzował Piotra Kurbiela.

Pogoniści powinni objąć prowadzenie w 9 minucie. Daniel Chyła zagrał w okolice końcowej linii do Bajdura. Skrzydłowy zrobił użytek ze swojej szybkości i techniki, dopędził piłkę i odegrał do Burkhardta. Były reprezentant Polski wstrzelił piłkę w pole bramkowe gości, ale nikt z siedlczan nie zdołał zamknąć akcji. Drużyna Banasika nie zwalniała tempa i niedługo później dopięła swego. W 13 minucie Bajdur przejął piłkę na 20 metrze, minął defensora Stali i w sytuacji sam na sam nie dał szans Aleksandrowi Koziołowi. Kolejny fragment spotkania był spokojny i nie przyniósł zagrożenia z żadnej ze stron. Okres marazmu przerwał Burkhardt, który uderzył z 25 metrów mocno i minimalnie niecelnie. W 38 minucie Damian Świerblewski miał szansę stanąć oko w oko z Koziołem, ale Krzysztof Kiercz w ostatniej chwili zdołał go zastopować. Były piłkarz Dolcan Ząbki po tym starciu potrzebował pomocy medyków. Do końca pierwszej połowy wynik ustalony po strzale Bajdura nie uległ zmianie.

Tuż po przerwie swoich sił z dystansu spróbował Gołębiewski, lecz wyraźnie zabrakło mu precyzji. Stal odpowiedziała niecelnym uderzeniem Kamila Raduljego z 20 metrów. W 53 minucie kontra Pogoni zakończyła się zablokowanym strzałem Bajdura. Odpowiedź mieleckiego beniaminka była natychmiastowa, jednak aktywny Krystian Getinger przestrzelił z ponad 20 metrów. W 61 minucie Rafał Misztal został zmuszony do wysiłku po ciekawej oskrzydlającej akcji gości. Kapitan Pogoni dwukrotnie interweniował ofiarnie i – co najważniejsze – bez błędu. W 67 minucie Mateusz Cholewiak główkował ponad bramką gospodarzy po dokładnej centrze Getingera. Chwilę później napastnik z Mielca przegrał pojedynek sam na sam z Misztalem. W 77 minucie Gołębiewski oddał nieudane uderzenie z narożnika pola karnego. Stal do końca szukała wyrównania, jednak defensywa Pogoni była tego dnia nie do złamania. Pogoniści zanotowali 5 zwycięstwo w 5 meczu z beniaminkami I ligi w sezonie 2016-17.

W niedzielę 27 listopada Pogoń rozegra ostatni ligowy mecz w 2016 roku. O 17:45 rozpocznie się spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec, które będzie transmitowane przez stację Polsat.