DSC_0423

W meczu 5 kolejki I ligi Pogoń Siedlce zremisowała przed własną publicznością z MKS Kluczbork 1:1. Goście wyrównującą bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry.

Dariusz Banasik nie miał do dyspozycji dwóch kontuzjowanych zawodników: Luki Štefanaca oraz Kamil Dmowskiego, który prawdopodobnie będzie wypożyczony do innego klubu. W wyjściowym składzie Pogoni w porównaniu do meczu z Górnikiem zaszły cztery zmiany – w miejsce Daniela Dybca, Łukasza Wójcika, Cezarego Demianiuka i Daniela Gołębiewskiego zagrali Daniel Chyła, Michał Bajdur, Grzegorz Tomasiewicz oraz Piotr Kurbiel.

W Pogoni od pierwszej minuty aktywny był Damian Świerblewski, który dwukrotnie bezskutecznie próbował zaskoczyć Grzegorza Wnuka. W 19 minucie blisko strzelenia samobójczego gol był Marcin Burkhardt, ale w tej sytuacji doskonałym refleksem wykazał się Rafał Misztal i wybił piłkę na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ponad bramką główkował Arkadiusz Jędrych. W 33 minucie świetną, składną akcję gospodarzy kończył Świerblewski, jednak instynktowna interwencja golkipera z Kluczborka uratowała gości przed utratą bramki. W pierwszej połowie więcej groźnych sytuacji nie było i zakończyła się ona bezbramkowym remisem.

Pierwszy strzał w drugiej części gry oddał Grzegorz Tomasiewicz, po którym futbolówka poszybowała obok bramki. W 53 minucie Pogoń wyszła na prowadzenie. Świerblewski zagrał po ziemi w pole karne, a tam sprytnym strzałem krzyżaczkiem Kurbiel otworzył wynik spotkania. Po godzinie gry powinno być 2:0 dla Pogoni. Bajdur podał do Świerblewskiego, a siedlecki skrzydłowy przegrał pojedynek sam na sam z Wnukiem.  W 66 minucie dobrą indywidualną akcją popisał się Maciej Kowalczyk, ale jego strzał z około 11 metrów był niecelny. W 79 minucie MKS był blisko doprowadzenia do wyrównania. Po centrze z rzutu rożnego strzał głową Bartosz Brodzińskiego po interwencji Misztala, a następnie po poprzeczce opuściła boisko. Z kolei w 83 minucie przed doskonałą okazją do strzelenia gola stanął Tomasiewicz, ale i tym razem w jego strzale zabrakło precyzji. W doliczonym czasie gry MKS doprowadził do wyrównania. Strzałem głową Misztala pokonał Bartłomiej Olszewski. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W następnej kolejce Pogoń w sobotę 27 sierpnia o godzinie 17:00 zagra w Grudziądzu z miejscową Olimpią.