DSC_0298

W 4 kolejce I ligi Pogoń Siedlce przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 0:2. Dla biało-niebieskich była to trzecia ligowa porażka z rzędu.

W kadrze meczowej Pogoni na mecz z Górnikiem zabrakło miejsca dla kontuzjowanych: Kamila Dmowskiego oraz Luki Štefanaca. Sprawy rodzinne zatrzymały z kolei Piotra Kurbiela.

Od początku spotkania gra była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. Obie jedenastki swojej szansy szukały przede wszystkim po stałych fragmentach gry. Pierwszy groźny strzał w 27 minucie oddał Roman Gergel, ale po tej próbie pewnie interweniował Rafał Misztal. Natomiast chwilę później niecelnie uderzał Dawid Plizga. W ostatnim fragmencie pierwszej połowy bardziej zdecydowanie zaatakowali gospodarze, jednak żadna spośród ofensywnych akcji nie przyniosła efektu bramkowego.

W pierwszych minutach po wznowieniu gry z dystansu strzelali Koran Nowak  oraz Erik Grendel, ale obie próby były bardzo niecelne. W 58 minucie Górnik w końcu wyszedł na prowadzenie. Szymon Skrzypczak zacentrował futbolówkę w pole karne, a tam skutecznym strzałem głową popisał się Gergel. W 77 minucie gospodarze podwyższyli na 2:0. Plizga świetnie dograł do Gergela, a ten bez problemu umieścił piłkę w siatce. Po tym trafieniu Pogoń próbowała jeszcze zdobyć kontaktową bramkę, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie i Górnik wygrał pewnie 2:0.

W następnej kolejce Pogoń w środę 24 sierpnia o godzinie 19:00 przed własną publicznością podejmie MKS Kluczbork.