DSC_0269

Rezerwy Pogoni Siedlce w 1 kolejce IV ligi wygrały z Bzurą Chodaków 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Piotr Kurbiel.

Zespół rezerw do inauguracyjnego spotkania czwartej ligi przystąpił wzmocniony 12 zawodnikami pierwszego zespołu.

Pogoń II od pierwszego gwizdka sędziego narzuciła swój styl gry i już w 3 minucie wyszła na prowadzenie. Piotr Kurbiel wpadł z futbolówką w pole karne, po czym zdecydował się na uderzenie, po którym piłka odbiła się od dwóch słupków, ostatecznie minimalnie przekraczając linię bramkową. W kolejnych minutach gospodarze grali w ataku pozycyjnym, natomiast przyjezdni byli skupieni na grze defensywnej, a od czasu do czasu bezskutecznie kontratakowali. Najbliżej podwyższenia wyniku w pierwszej połowie był Patryk Ciulak. Po jego strzale piłka powędrowała minimalnie obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Adriana Ulejczyka.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. W zespole Bzury najaktywniejszy był Kamil Stencel, ale jego akcje nie przyniosły wymiernego efektu. Natomiast w Pogoni szczęścia szukali Kamil Dmowski oraz Dominik Barciak, jednak ich próby szybowały minimalnie ponad poprzeczką. Wynik meczu nie uległ zmianie i Pogoń II zainkasowała komplet oczek.

W następnej kolejce rezerwy zmierzą się na wyjeździe z MKS Ciechanów. Spotkanie zostanie rozegrane 10 sierpnia o godzinie 17:00 na wyjeździe.