TurzeRogi

W ostatnim meczu przed wyjazdem na słowacki turniej oldboje siedleckiej Pogoni przegrali z oldbojami łukowskich Orląt 3:5.

Już w 6 minucie spotkania Orlęta objęły prowadzenie po nieudanej pułapce ofsajdowej defensorów Pogoni i bramkarz Pogoni Mirosław Bołbotowski musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Osiem minut później bramkę na 1:1 strzelił Karol Szczepanik kończąc zespołową akcję gospodarzy. Zbyt wysoka gra obrońców siedlczan, otworzyła szansę zawodnikom gości na wyprowadzenie szybkich kontr i zespół z Łukowa strzelił w tej części gry jeszcze trzy bramki ustalając wynik pierwszej połowy na 1:4

Druga połowa meczu była już bardziej wyrównana po korektach z ustawieniem Pogoń zdobyła bramkę na 2:4 a autorem gola był wracający po kontuzji pachwiny Tomasz Waldziński. Od początku drugiej połowy w miejsce Bołbotowskiego na bramce stanął Marek Zatorski, były zawodnik Pogoni, a wychowanek Wilgi Garwolin i parę razy uratował zespół przed utratą bramki. W 61 minucie Orlęta ponownie zdobyły gola podwyższając wynik na 2:5. Chwilę po utracie bramki siedlczanie przeprowadzili akcję zakończoną celnym strzałem Pawła Nawrockiego na 3:5. Mimo dogodnych sytuacji z obu stron wynik nie uległ już zmianie i sędzia zakończył spotkanie.

Warto odnotować, że w drużynie z Łukowa wystąpił w tym meczu jeszcze niedawno grający w pierwszym zespole Pogoni Dariusz Dziewulski, który raz po raz siał zamieszanie pod bramką gospodarzy. Po meczu oba zespoły rozegrali dogrywkę, ale już poza boiskiem na wspólnym grillu.