DSC_7237

W meczu 34. kolejki I ligi Pogoń Siedlce wygrała z Chojniczanką Chojnice 1:0! Zwycięską bramkę zdobył w 63 minucie Rafał Zembrowski. Oznacza to, że siedlczanie utrzymali się w I lidze.

W kadrze gospodarzy na to spotkanie zabrakło kontuzjowanych: Rafała Maćkowskiego oraz Kamila Dmowskiego.

W pierwszych minutach żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy i wypracować sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. W 28 minucie Chojniczanka oddała pierwszy strzał w meczu. W pole karne z futbolówką wpadł Bartłomiej Niedziela, ale skutecznie interweniował Rafał Misztal. Chwilę później odpowiedziała Pogoń, jednak próba Daniela Gołębiewskiego została zablokowana.  Tuż przed przerwą dobrą, zespołową akcję przeprowadzili gospodarze. W dogodnej sytuacji znalazł  się Kamil Jonkisz, który uderzył wprost w ręce Damiana Podleśnego. Do przerwy Pogoń bezbramkowo remisowała z Chojniczanką.

Pierwszy strzał w drugiej połowie ponad poprzeczką oddał z rzutu wolnego Rafał Zembrowski. Kilka minut później ponownie Pogoń szukała szczęścia ze stałego fragmentu. Tym razem minimalnie chybił Daniel Dybiec. W 63 minucie biało-niebiescy dopięli swego, w polu karnym do piłki doszedł Zembrowski i bez problemów pokonał golkipera przyjezdnych. Na 20 minut przed końcem spotkania świetnie z dystansu uderzał Maciej Kostrzewa, ale po raz kolejny skuteczną paradą popisał się bramkarz siedlczan. W doliczonym czasie gry podwyższyć prowadzenie mógł Marcin Paczkowski, jednak strzelił zbyt lekko by zaskoczyć Podleśnego.

W drużynie Pogoni wystąpili byli zawodnicy Chojniczanki: Rafał Misztal, Daniel Chyła i Adam Duda.

Pogoń sezon 2015/16 zakończyła na 14 miejscu zdobywając 41 punktów (11 zwycięstw – 8 remisów – 15 porażek).