DSC_3777

Siedlecka Pogoń przegrała w Olsztynie z miejscowym Stomilem 0:2. Mimo porażki wiadomo już, że w najgorszym wypadku siedlczanie zagrają w barażach o utrzymanie.

Do meczu siedlczanie przystąpili bez kontuzjowanych młodzieżowców – Rafała Maćkowskiego i Kamila Dmowskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania swoich możliwości. Okazję na otworzenie wyniku już na początku po stracie siedlczanina miał Rafał Kujawa, ale dobrze strzał obronił Rafał Misztal. W 12 minucie Karol Żwir przy biernej postawie obrońców oddał strzał sprzed pola karnego i piłka zatrzepotała w siatce. Osiem minut później błąd Piotra Skiby wykorzystał Daniel Gołębiewski, lecz piłka po jego strzale trafiła w górną siatkę. Strzelec gola miał również okazję na drugą bramkę, jednak świetnie w polu karnym spisał się Misztal. W 30 minucie po rogu główkował Daniel Chyła, ale nie trafił w światło bramki. W 38 minucie gospodarze podwyższyli na 2:0. Rafał Kujawa wykorzystał błąd obrońców, wystawił piłkę niekrytemu w polu karnym Tsubasie Nishiemu, a ten bez problemu umieścił futbolówkę w siatce.

W drugiej odsłonie Pogoniści ruszyli do odrabiania strat, jednak znowu brakowało sytuacji bramkowych. Strzały oddawane przez Pogoń przeważnie były niecelne, a Stomil spokojnie wyczekując na kontry próbował podwyższyć prowadzenie. Gdy już któraś z drużyn znalazła się pod bramką przeciwnika, brakowało precyzji lub ostatniego podania. W tej części gry żadna z drużyn praktycznie nie stworzyła poważnego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Im bliżej końca meczu, tym bardziej zdeterminowana Pogoń podchodziła pod pole karne gospodarzy, ale nie umiała przechytrzyć dobrze zorganizowanej obrony Stomilu. Pogoń przegrała w Olsztynie 0:2.

Dzięki zwycięstwie Rozwoju z Bełchatowem 2:1, wiadomo że Pogoń nie spadnie bezpośrednio z I ligi. W najgorszym wypadku zagra podobnie jak rok temu w barażach o utrzymanie z 4 drużyną II ligi. O to by nie znaleźć się na 15 miejscu dającym prawo gry w barażach MKP Pogoń zmierzy się na własnym stadionie za tydzień w niedzielę 5 czerwca o 15:00 z Chojniczanką Chojnice. Tylko zwycięstwo uchroni nasz zespół przed grą w barażach.

I liga

33 kolejka

Stomil Olsztyn – Pogoń Siedlce 2:0 (2:0)

Bramki: Karol Żwir 12, Tsubasa Nishi 38

Stomil: 82. Piotr Skiba – 18. Janusz Bucholc, 6. Piotr Klepczarek, 3. Rafał Remisz, 4. Jarosław Ratajczak, 7. Paweł Głowacki, 93. Igor Biedrzycki, 5. Grzegorz Lech (79, 77. Paweł Łukasik), 22. Tsubasa Nishi, 11. Karol Żwir (90+3, 20. Bartosz Bartkowski), 88. Rafał Kujawa (77, 12. Michał Trzeciakiewicz)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 26. Dawid Dzięgielewski (72, 24. Damian Świerblewski), 20. Bartosz Osoliński (62, 7. Daniel Dybiec), 25. Rafał Augustyniak (74, 6. Marcin Paczkowski), 10. Mariusz Rybicki, 11. Kamil Jonkisz – 19. Daniel Gołębiewski

Żółte kartki: Janusz Bucholc 52, Igor Biedrzycki 63 – Daniel Dybiec 67, Mariusz Rybicki 76

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)