12640323_987643667997361_984613691113477283_o

Druga drużyna biało-niebieskich pokonała na własnym boisku Victorię Kałuszyn 1:0. Jedyną bramkę na początku spotkania zdobył Rafał Maćkowski.

Do spotkania rezerwy przystąpiły wzmocnione m.in. Łukaszem Wójcikiem, Damianem Świerblewskim, Krzysztofem Bodzionym, Rafałem Maćkowskim oraz powracającym po kontuzji Ernestem Dzięciołem.

Zwycięska bramka padła już w 4 minucie gry. Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie, zgranie i Rafał Maćkowski głową z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Później Pogoniści przeważali na boisku, jednak goście z Kałuszyna świetnie się bronili i czasami groźnie kontrowali. W drugiej połowie mimo że Pogoń miała przewagę na boisku nie potrafiła podwyższyć rezultatu. Nie pomogła nawet gra w przewadze, kiedy to w 77 minucie Igor Madziar musiał opuścić boisko za drugą żółtą kartkę. Ostatecznie mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem drużyny Marcina Tomaszewskiego.

W zespole Victorii wystąpili byli Pogoniści: Igor Madziar i Michał Czarczyński. Trenerem zespołu z Kałuszyna jest również były Pogonista – Michał Artych.

Następne spotkanie Pogoń II zagra we wtorek. Będzie to mecz sparingowy z a-klasową Wektrą Zbuczyn. Kolejne ligowe spotkanie odbędzie się w sobotę 21 maja o 15:00 w Siennicy z Feniksem.