DSC_3843

W 28 kolejce I ligi w sumie kibice ujrzeli 11 goli, z czego aż 6 trafień miało miejsce na stadionie w Kluczborku. Najważniejszym wydarzeniem weekendu było jednak zwycięstwo Pogoni. Kilka zdań o każdym ze spotkań ostatniej kolejki w podsumowaniu.

GKS Katowice 0:2 Bytovia Bytów

Surdykowski 2x

Bytovia ponownie odskoczyła od grupy zespołów zagrożonych spadkiem. Są to kolejne bardzo ważne trzy oczka dla klubu z Bytowa. W głównej mierze przyczynił się do tego wyniku Janusz Surdykowski, który na listę strzelców wpisał się dwukrotnie. Po tym zwycięstwie goście tego spotkania tracą już zaledwie jeden punkt do zespołu z Katowic.

Wigry Suwałki 0:0 Miedź Legnica

Obie strony nie są zadowolone z tego rezultatu. Szczęśliwa może być za to reszta stawki pierwszoligowej, bo żaden z tych klubów nie odskoczył o trzy oczka w górę. Mimo kiepskich humorów w Suwałkach i Legnicy, obie drużyny nie są obecnie zagrożone spadkiem.

Wisła Płock 0:0 Stomil Olsztyn

Świetnie dysponowana w tym sezonie Wisła nie poradziła sobie z ostatnio przeciętnym Stomilem. Jest to na pewno jedna z największych niespodzianek tej kolejki. Jednak w Płocku nie ma powodów do niepokoju, ponieważ zespół Marcina Kaczmarka zachowuje bezpieczną przewagę nad trzecim zespołem w tabeli i ten wynik nie powinien stanąć na przeszkodzie do awansu.

MKS Kluczbork 2:4 Sandecja Nowy Sącz

Ganowicz, Kojder, Trochim 2x, Aleksander (k), Szarek

Ten mecz przyniósł mnóstwo bramek! Pierwszy gol padł już w 8 minucie, kiedy to na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Łukasza Ganowicza. Sandecja potrzebowała jednak zaledwie kilka minut, by odwrócić losy tego meczu. W 19 minucie trafił Wojciech Trochim, dwie minuty później z karnego podwyższył Arkadiusz Aleksander, a w 28 minucie rywali dobił drugim swoim golem w tym spotkaniu Trochim. W drugiej części gry bramkę zdobył również Przemysław Szarek i było aż 1:4. W 90 minucie wynik ponownie uległ zmianie, a gola zdobył piłkarz MKS-u – Michał Kojder.

Arka Gdynia 0:0 Olimpia Grudziądz

Kiedy gra Olimpia, każdy wynik jest możliwy. Nawet tak mocny zespół jak Arka (która jest liderem) ,nie potrafił pokonać przyjezdnych. W I lidze w bezpośrednich starciach nie jest najważniejsza pozycja w tabeli lecz aktualna forma i dyspozycja dnia, czego najlepszym przykładem jest właśnie ten wynik. Olimpia wciąż walczy o ligowy byt, a punkt uzyskany w Gdyni może być bezcenny.

Zawisza Bydgoszcz 1:0 Chojniczanka Chojnice

Patejuk

Zawisza w ostatnich spotkaniach grała poniżej oczekiwań, przez co zmniejszyła swoje szanse na awans. Jednak w 28 kolejce doszło do przełamania. Gospodarze wygrali jedną bramką z gośćmi z Chojnic. Bohaterem został Sylwester Patejuk. Szansę na remis zaprzepaścił zmarnowaną jedenastką Marcin Krzywicki.

Pogoń Siedlce 1:0 GKS Bełchatów

Żytko (k)

Pogoń przyzwyczaiła kibiców, że w Siedlcach nie przegrywa. Po 28 serii gier, passa ta wciąż jest aktualna. Mało tego, biało-niebiescy po golu z rzutu karnego Mateusza Żytko zdołali zwyciężyć i zgarnąć komplet punktów. Pogoń uciekła w ten oto sposób ze strefy barażowej.

Zagłębie Sosnowiec 0:1 Rozwój Katowice

Giełza

Wygrana na razie nic nie zmieniła w układzie tabeli. Rozwój jednak osiągnął świetny rezultat w samej końcówce spotkania, z czego piłkarze z Katowic są na pewno bardzo zadowoleni. Gola na wagę trzech oczek zdobył Sebastian Giełza.