DSC_3350

Pogoń zremisowała bezbramkowo z Miedzią Legnica w ramach 27 kolejki I ligi. Siedlczanie kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Adama Dudy. Do spotkania z Miedzią Pogoń przystąpiła z ogromnymi problemami kadrowymi.

Oprócz kontuzjowanych od dłuższego czasu Ernesta Dziecioła, Damiana Świerblewskiego i Dawida Dzięgielewskiego zabrakło również narzekającego na drobny uraz Rafała Maćkowskiego oraz pauzujących za kartki Mateusza Żytki i Kamila Dmowskiego.

W pierwszej połowie to Pogoniści stwarzali groźniejsze okazje i byli bliżsi zdobycia prowadzenia. W 19 minucie Adam Duda przedarł się w polu karnym, wyłożył piłkę Danielowi Gołębiewskiemu, ale ten nie trafił w piłkę. Za chwilę odpowiedziała Miedź, kiedy to w sytuacji sam na sam z Rafałem Misztalem znalazł się Wojciech Łobodziński. Górą był jednak golkiper z Siedlec. Do końca odsłony siedlczanie utrzymywali optyczną przewagę, jednak nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe.

Druga odsłona była bardziej wyrównana. Petteri Forsell obsłużył Łobodzińskiego, a ten skiksował. W 56 minucie znów drużyna z Legnicy była blisko zdobycia gola. Łobodziński podał do Bartosza Ślusarskiego, a ten upadając uderzył na bramkę. Piłkę na słupek sparował Misztal. Dobrą zmianę u gości dał Tadas Labukas, który miał dwie okazje na zdobycie bramki, jednak na szczęście były one nieskuteczne. Kwadrans przed końcem meczu na boisku doszło do sporego zmieszania. Adam Duda sfaulował w środkowej strefie boiska zawodnika gości, za co ujrzał żółtą kartkę. Chwilę później doszło do szarpaniny w wyniku której Duda otrzymał czerwoną kartkę, zaś Grzegorz Bartczak żółtą. Mimo gry w osłabieniu Pogonistom udało się dowieźć remis do końca.

Następny mecz Pogoń rozegra w następną sobotę (30 kwietnia, 18:00). Do Siedlec przyjedzie GKS Bełchatów.