DSC_2356

Oto co powiedzieli w rozmowie z Andrzejem Parapurą zawodnicy Zagłębia i Pogoni.

Rozmowa z napastnikiem Zagłębia Sosnowiec – Michałem Fidziukiewiczem.

Andrzej Parapura: Byliście zaskoczeni pierwszymi minutami spotkania, tym jak ofensywnie starała się wyjść Pogoń?

Michał Fidziukiewicz: Nie wiem czy zaskoczeni. Wiedzieliśmy, że Pogoń gra u siebie i na pewno będzie chciała tutaj wygrać tak samo jak my. Szybko strzelone bramki ustawiły to spotkanie, później biliśmy głową w mur. W drugiej połowie dominowaliśmy, ale nic nie chciało wpaść.

AP: W drugiej części kontrolowaliście przebieg spotkania. Zabrakło chyba jedynie skuteczności.

MF: Mieliśmy sporo sytuacji (w tym trzy moje). Skuteczności zabrakło, ale też bramkarz stał na wysokości zadania. Szkoda, bo przegrywamy drugi mecz z rzędu i tracimy punkty, to z pewnością boli.

AP: Myślisz, że stać was na awans w tym sezonie?

MF: Trudne pytanie. Będziemy walczyć do końca i postaramy się wygrywać wszystkie mecze, jakie nam zostały, ale różnie może być. Strata punktowa jest już duża i musiałyby się dziać naprawdę ciekawe rzeczy, by jeszcze awansować.

AP: Będziesz walczył o koronę króla strzelców?

MF: Ja na to nie patrzę. Chcę strzelać jak najwięcej bramek, jeśli będę to robił, to będę się cieszył. Obecnie na to nie zwracam uwagi.

Rozmowa z obrońcą Pogoni Siedlce – Rafałem Zembrowskim.

AP: Szybkie dwie bramki na początku ustawiły ten mecz. Był to dla was idealny scenariusz na to spotkanie. Zgodzisz się z tym?

Rafał Zembrowski: Założyliśmy sobie, że w pierwszych minutach wychodzimy wysokim pressingiem i to się opłaciło. Poprawiliśmy sporo od ostatniego meczu, a szczególnie wyjście do ataku po odebraniu piłki. Dwie szybko strzelone bramki dodały nam wiatru w skrzydła i kontynuowaliśmy dobrą grę.

AP: Chyba w drugiej połowie zabrakło już energii i siły, które posiadaliście w pierwszej części gry. Dodatkowo rywal po przerwie zagrał o wiele lepiej. Czułeś niepokój po golu kontaktowym?

RZ: W drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi. Nie wiem z czego wynikało, ale znowu zaczęliśmy grać bojaźliwie i bramka dla Zagłębia była kwestią czasu. Jednak mimo tej kontaktowej bramki wiedziałem, że się obudzimy i wyprowadzimy jeszcze jeden cios. Byliśmy zmobilizowani i nikt nie dopuszczał do siebie myśli, że możemy nie wygrać tego meczu.

AP: Pierwsze zwycięstwo i od razu trzy bramki. Morale zdecydowanie się poprawiły. Pogoń  na własnym stadionie może ograć każdego?

RZ: Mówiliśmy sobie, że chcemy zbudować tutaj „twierdzę”. Niech drużyny przyjezdne wiedzą, że Pogoń jest u siebie mocna i trzeba ją traktować poważnie. Strzeliliśmy trzy bramki, w tym jedną wyjątkowej urody Kamila Jonkisza i stworzyliśmy wiele sytuacji, a to znak, że drzemie w nas duży potencjał w ofensywie.

Wypowiedź Marcina Sasala na pomeczowej konferencji:

Nie mieliśmy łatwego tygodnia. Jakiś czarny scenariusz się nad nami rysował. Nawet się zastanawiałem jak była awaria prądu, czy to nam pomoże, czy przeszkodzi jak zwykle. O dziwo nam to pomogło, bo rzeczywiście lepiej wyglądaliśmy w pierwszej połowie. Bardzo dobrze weszliśmy w mecz. Mieliśmy tyle sytuacji, że można było do przerwy zakończyć temat meczu.

Najgorszym wynikiem jest 2:0, bo niby dodaje pewności, ale przeciwnik nie ma nic do stracenia i rzuca się większą liczbą zawodników. Tak się też stało, że straciliśmy bramkę. Trochę za głęboko się cofnęliśmy. Zagłębie jest zespołem klasowym i dobrze operowało piłką. Na nasze szczęście za późno swoje atuty przełożyli na akcje, które były bardzo dobre. Parę SMS-ów dostałem od kolegów, którzy twierdzili, że to był bardzo dobry mecz z obu stron.