DSC_2119

W meczu 23 kolejki I ligi Pogoń Siedlce pokonała na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec 3:2. Bramki dla podopiecznych Marcina Sasala zdobyli: Mariusz Rybicki, Kamil Jonkisz oraz Mateusz Żytko.

Już w 3 minucie pierwszą okazję wypracowali sobie gospodarze. Strzał Dawida Dzięgielewskiego dobrze obronił Matko Perdijic. W 7 minucie na prowadzenie wyszła Pogoń. Doskonały kontratak gospodarzy po podaniu Dzięgielewskiego wykończył Mariusz Rybicki. Po 120 sekundach było już 2:0. Fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Kamil Jonkisz, pokonując bezradnego golkipera gości.  Po tych dwóch ciosach Zagłębie ruszyło do odrabiania strat. W 21 minucie niewiele obok prawego słupka bramki uderzał Martin Pribula. Chwilę później blisko szczęścia po strzale z rzutu wolnego był Daniel Dybiec. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy Pogoń miała wyborne sytuacje do podwyższenia wyniku meczu. Najpierw główkował Daniel Gołębiewski, a następnie po świetnej oskrzydlającej akcji Konrada Wrzesińskiego, z bliskiej odległości do bramki nie trafił Rybicki. Do przerwy wynik nie uległ już jednak zmianie i biało-niebiescy prowadzili 2:0.

Pierwszą dobrą sytuację w drugiej połowie stworzyli goście, ale uderzenie głową Adriana Paluchowskiego okazało się niecelne. Po chwili milimetry od zdobycia kontaktowej bramki był Michał Fidzukiewicz, gdyż jego strzał trafił w słupek. W 63 minucie gola kontaktowego zdobyło Zagłębie. Indywidualną akcją popisał się Žarko Udovičić, po której piłkę do pustej bramki skierował Robert Bartczak.  Na kwadrans przed końcem meczu w polu karnym zahaczany był Gołębiewski i sędzia po raz pierwszy w tym sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Mateusz Żytko. Kilkadziesiąt sekund później mogło być już 3:2, ale po strzale Fidziukiewicza paradą popisał się bramkarz siedlczan. Goście w doliczonym czasie gry meczu dopięli swego. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Jakub Arak wykończył dośrodkowanie z prawej strony.

Następne spotkanie Pogoniści zagrają 1 kwietnia (piątek) o 18:00 w Gdyni z Arką.

I liga

23 kolejka

Pogoń Siedlce – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:0)

Mecz rozpoczął się z 25-minutowym opóźnieniem z powodu awarii prądu.

Bramki: Mariusz Rybicki 7, Kamil Jonkisz 9, Mateusz Żytko 75 (k) – Robert Bartczak 63, Jakub Arak 90+4

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński (85, 27. Rafał Maćkowski), 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła  – 11. Kamil Jonkisz, 25. Rafał Augustyniak, 7. Daniel Dybiec, 10. Mariusz Rybicki (82, 15. Adam Duda), 26. Dawid Dzięgielewski (67, 20. Bartosz Osoliński)  – 19. Daniel Gołębiewski

Zagłębie: 1. Matko Perdijic – 7. Marcin Sierczyński, 5. Dimityr Wezałow,  10. Krzysztof Markowski, 22. Žarko Udovičić – 8. Robert Bartczak, 29. Łukasz Matusiak, 6. Grzegorz Fonfara (80, 21. Jakub Wilk), 19. Martin Pribula – 87. Adrian Paluchowski (80, 18. Jakub Arak), 9. Michał Fidziukiewicz

Żółte kartki: Rafał Zembrowski 29, Daniel Gołębiewski 64, Rafał Augustyniak 78, Adam Duda 87 – Adrian Paluchowski 23, Marcin Sierczyński 87

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)