DSC_2149

W meczu sparingowym Pogoniści ulegli beniaminkowi białoruskiej ekstraklasy – FK Gorodieja 1:4. Honorową bramkę dla Pogoni zdobył Damian Świerblewski.

Już na początku spotkania Pogoniści powinni wyjść na prowadzenie. Faulowany w polu karnym był Adam Duda i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Rafał Zembrowski i uderzył wprost tam, gdzie rzucił się Pawieł Czesnowskij. Zemściło się to siedem minut później, jak Aleksiej Martyniec dośrodkował w pole karne, a głową celnie uderzył Dmitrij Parchaczow. Siedlczanom udało się wyrównać pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Szybką kontrę strzałem z bliskiej odległości zdobył Damian Świerblewski.

Po zmianie stron trzykrotnie Przemysława Frąckowiaka pokonali piłkarze Gorodieji. W 62 minucie Wiaczesław Jarosławskij dośrodkował w pole karne, a tam Dmitrij Kowb uderzył nie do obrony. Kwadrans później padł trzeci gol dla Białorusinów. Zamieszanie w polu karnym siedlczan po rzucie rożnym na gola zamienił Jewgienij Szydłowskij. Minutę przed końcem wynik ustalił Siergiej Usienia po strzale z prawej strony przy dalszym słupku.

Następne spotkanie kontrolne Pogoń rozegra z II-ligową Legionovią Legionowo. Mecz odbędzie się w sobotę 27 lutego o 17:30 na stadionie ROSRRiT. Będzie to inauguracja sztucznego oświetlenia na głównym boisku.

Sparing

Pogoń Siedlce – FK Gorodieja 1:4 (1:1)

Bramki: Damian Świerblewski 40 – Dmitrij Parchaczow 13, Dmitrij Kowb 62, Jewgienij Szydłowskij 77, Siergiej Usienia 89

W 6 minucie Rafał Zembrowski (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Pawieł Czesnowskij obronił).

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Przemysław Frąckowiak) – 93. Konrad Wrzesiński (46, 16. Łukasz Wójcik), 3. Rafał Zembrowski (64, 17. Rafał Augustyniak), 28. Mateusz Żytko (64, 6. Marcin Paczkowski), 8. Daniel Chyła (46, 5. Dawid Dzięgielewski) – 32. Kamil Jonkisz (46, 27. Rafał Maćkowski), 17. Rafał Augustyniak (46, 7. Daniel Dybiec), 6. Marcin Paczkowski (46, 9. Krzysztof Bodziony), 10. Mariusz Rybicki (46, 13. Kamil Dmowski), 22. Damian Świerblewski (64, 8. Daniel Chyła) – 15. Adam Duda (46, 95. Paweł Łysiak)

Gorodieja: Pawieł Czesnowskij – 23. Ilja Kołpaczuk (51, 8. Siergiej Usienia), 21. Kiriłł Pawluczek, 14. Jewgienij Szydłowskij, 45. Siemion Szestiłowskij – 20. Aleksiej Martyniec (59, 11. Michaił Koladko), 19. Aleksiej Chaleckij (46, 25. Aleksiej Pietrow), 2. Ołeksij Tupczij, 10. Dmitrij Lebiediew, 32. Dmitrij Parchaczow (57, 26. Wiaczesław Jarosławskij) – 7. Anton Saroka (54, 38. Dmitrij Kowb)

Żółte kartki: Rafał Zembrowski 20 – Kiriłł Pawluczek 43, Siergiej Usienia 60, Dmitrij Lebiediew 68

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)