chojniczanka2

Podopieczni Marcina Sasala w meczu kończącym pierwszą rundę przegrali w Chojnicach z Chojniczanką 0:1. Gola dającego zwycięstwo w końcówce zdobył Piotr Kieruzel.

Mecz od pierwszej minuty w Pogoni rozpoczęli Daniel Dybiec oraz Dawid Dzięgielewski zastępując pauzującego za kartki Rafała Zembrowskiego oraz Kamila Dmowskiego.

Początek spotkania należał do drużyny gospodarzy, którzy kilkakrotnie sprawdzili czujność byłego bramkarza Chojniczanki – Rafała Misztala. Pogoń przebudziła się po kwadransie. Wtedy dobrze uderzył Dawid Dzięgielewski, a za chwilę dośrodkowanie Daniela Chyły zmarnował Piotr Ceglarz. W 22 minucie Marcin Paczkowski podał do Krzysztofa Bodzionego, jednak strzał pomocnika biało-niebieskich nie zaskoczył golkipera gospodarzy – Dominika Hładuna. Końcówka pierwszej odsłony znowu była lepsza w wykonaniu Chojniczanki, w dodatku od 38 minucie Pogoniści musieli radzić sobie w dziesiątkę. Ernest Dzięcioł przerwał akcję gospodarzy faulem za co ujrzał drugą żółtą kartkę w spotkaniu i musiał opuścić plac gry.

Po zmianie stron początkowo nie było widać, że siedlczanie grają w osłabieniu. W 53 minucie Pogoniści byli blisko zdobycia gola po błędzie golkipera gospodarzy, jednak piłka ostatecznie nie znalazła drogi do siatki. Trzy minuty później blisko trafienia byli chojniczanie, gdzie po zamieszaniu w polu karnym Misztala trafili w poprzeczkę. Następnie gospodarze nacierali na bramkę Pogoni, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Rafał Misztal. W końcówce spotkania obie strony miały szansę na gola i ten padł. W 89 minucie zamieszanie pod bramką Pogoni po wrzutce z rzutu rożnego wykorzystał Piotr Kieruzel, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

W Pogoni wystąpili byli piłkarze klubu z Chojnic: Rafał Misztal, Daniel Chyła i Adam Duda.

Następne spotkanie Pogoń zagra w piątek 20 listopada o 18:00 w Ząbkach z Dolcanem.