17

Kolejna okazja na zmianę lidera, czyli mecze na szczycie między: Dolcanem i Zagłębiem oraz Zawiszą i Wisłą. Poza tymi hitami w 15. kolejce I ligi najbardziej interesowało nas spotkanie w Bytowie, między Bytovią i Pogonią. Podsumowanie następnej serii spotkań I ligi czas zacząć.

Chrobry Głogów 0:0 GKS Katowice

Remis w tym meczu oznacza dla gości utrzymanie miejsca w środku tabeli, a dokładniej na 9 lokacie. Podział punktów jest też nie najgorszym rezultatem dla gospodarzy, który nadal utrzymują kontakt z liderem i znajdują się w ścisłej czołówce.

Rozwój Katowice 2:1 Miedź Legnica

Czerkas, Kun, Marquitos

Do tej bitwy w lepszym nastroju przystępowali przyjezdni. Miedź w poprzedniej kolejce rozbiła Olimpię 4:0, a Rozwój przegrał z Pogonią Siedlce 2:3. W I lidze jednak bardzo ciężko jest kontynuować dobrą passę. Co prawda piłkarze z Legnicy objęli prowadzenie po golu Marquitosa, ale to dopiero ostatnie minuty były w tym spotkaniu decydujące. Pierwszy cios w 88 minucie zadał Adam Czerkas, który w przeszłości reprezentował barwy siedleckiej Pogoni, a drugi i tym samym ostatni należał do Patryka Kuna, który wszedł z ławki w drugiej części gry.

Dolcan Ząbki 4:1 Zagłębie Sosnowiec

Krzywicki 2x, Sapała, Bajdur, Matuszek (s)

Po dwóch porażkach zespół z Ząbek przystępował do rywalizacji z Zagłębiem. Zawodnicy z Sosnowca przed tą kolejką byli liderem. Miejscem tym długo się nie nacieszyli, a już musieli go ustępować swojemu pogromcy. Dolcan był bardzo zdeterminowany, by ograć aktualnego lidera. Dwa gole zdobył Marcin Krzywicki, a po jednym dopisali Igor Sapała i Michał Bajdur. W tym spotkaniu goście byli tak bezradni, że nawet w zdobyciu bramki musieli im pomóc bramkostrzelni gospodarze.

Zawisza Bydgoszcz 1:3 Wisła Płock

Smektała, Reca, Lebedyński, Piotrowski

W 15 serii spotkań były dwa hity i oba nie rozczarowały. W obu spotkaniach padło w sumie 9 goli co jest świetnym dowodem na to, że były to bardzo ciekawe rywalizacje. Wisła wygrała na trudnym terenie w Bydgoszczy aż 3:1 i zdystansowała Zawiszę na 4 punkty. Płocczanie awansowali w ten oto sposób na pierwsze miejsce w tabeli.

Bytovia Bytów 3:1 Pogoń Siedlce

Formela 2x, Surdykowski, Dzięcioł

Po serii dobrych występów Pogoniści zawitali do Bytowa. Tym razem wynik nie był już tak udany jak w poprzednich meczach i podopieczni Marcina Sasala wrócili z wyjazdu bez punktów. Dwa gole dla miejscowych zdobył Artur Formela.

Stomil Olsztyn 1:0 MKS Kluczbork

Kujawa (k)

Po kilku gorszych występach i tendencji spadkowej Stomil znowu zaczął grać na miarę oczekiwań. Drugie skromne zwycięstwo 1:0 z rzędu i drużyna z Olsztyna nadal walczy o powrót na pozycję lidera.

Olimpia Grudziądz 1:3 GKS Bełchatów

Piter- Bućko, Witasik, Cverna, Papikjan

W Grudziądzu kibice wyczekują, kiedy nadejdzie ten dzień, w którym zespół odbije się od dna i wygra. Ciężko jednak jest mieć jakieś większe nadzieje, gdy Olimpia traci tak wiele goli. Strata 7 bramek w dwóch ostatnich spotkaniach nie napawa do optymizmu. GKS wygrał w Grudziądzu 3:1.

Sandecja Nowy Sącz 1:0 Wigry Suwałki

Aleksander

O tym jak ważne jest doświadczenie przekonali się widzowie w Nowym Sączu, których humory w ubiegły weekend poprawił miejscowy napastnik Arkadiusz Aleksander. To jego trafienie zagwarantowało trzy oczka w starciu z Wigrami Suwałki. 8 bramek daje temu 35-letniemu snajperowi 2 miejsce na liście strzelców I ligi w aktualnych rozgrywkach.

Chojniczanka Chojnice 2:3 Arka Gdynia

Niedziela, Jelić, Alan 2x, Tomasiewicz

W 23 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Bartłomieja Niedzieli. W 38 minucie odpowiedział Alan strzałem głową, po centrze z lewej strony boiska. Chwilę później znowu strzelał Niedziela, ale piłka odbiła się od słupka. W drugiej połowie po raz drugi w tym meczu trafił Alan, a w 83 minucie było już 1:3. Bramka Grzegorza Tomasiewicza dała już dwa gole przewagi gościom. Dwie minuty później strzelił gola Dragan Jelić, ale po świetnym i bardzo zaciętym spotkaniu Chojniczanka przegrała 2:3 z Arką.