dudagolnic

Podopieczni Marcina Sasala wygrali w Grudziądzu z miejscową Olimpią 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w drugiej połowie Adam Duda!

Do meczu siedlczanie przystąpili bez kontuzjowanego Mateusza Żytki i pauzującego za kartki Kamila Dmowskiego. Do składu w ich miejsce wskoczyli Ernest Dzięcioł oraz Marcin Paczkowski.

Pierwsze minuty spotkania były obfite w sytuacje bramkowe. Pierwsi okazje stworzyli gospodarze, jednak ani Adam Cieśliński ani Adam Banasiak nie trafili w światło bramki. W 10. minucie Dejan Žigon z ostrego kąta mógł pokusić się o gola, ale na posterunku był niezawodny Rafał Misztal. Osiem minut później znów błysnął Misztal zatrzymując szarżującego Banasiaka. W 22 minucie zaatakowali Pogoniści. Adam Duda oddał strzał będąc w polu karnym, ale piłka po rykoszecie wyszła za linię końcową. Za chwilę po zamieszaniu w polu karnym strzelał Marcin Paczkowski, lecz wprost w interweniującego golkipera Olimpii – Bartosza Fabiniaka. Do przerwy bramek nie było.

Druga odsłona rozpoczęła się wyśmienicie dla przyjezdnych. Daniel Chyła dośrodkował w pole karne, tam najlepiej odnalazł się Adam Duda, który umieścił głową piłkę w siatce. Podrażnieni zawodnicy z Grudziądza strzałami z dystansu próbowali zmienić los spotkania. Uderzali kolejno Adam Cieśliński i Kamil Kurowski, ale bez efektu. Do końca meczu Olimpia próbowała zmienić losy meczu, ale na szczęście to siedlczanie zdobyli cenny komplet punktów.

Od 57. minuty w zespole Olimpii grał Donald Djoussé, do niedawna gracz siedleckiej Pogoni.

Następne spotkanie Pogoń zagra w Katowicach z Rozwojem. Mecz zaplanowano na sobotę 24 października o 15:00.