16

Bytovia rozbita przez Dolcan, powrót dobrej formy Wisły z poprzedniego sezonu, ale dopiero w drugiej połowie meczu z Sandecją i remis Pogoni z Arką. To wydarzenia na które warto zwrócić uwagę w podsumowaniu 7. kolejki I ligi.

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec

(przełożony)

Olimpia Grudziądz – Zawisza Bydgoszcz 2:3

Kurowski, Kaczmarek (k), Lewicki, Drygas, Mica

Zawisza może być zadowolony z ciężko wywalczonych trzech oczek na wyjeździe. Przez co utrzymuje się w czołówce ligowej tabeli. Olimpia cały czas zajmuje miejsce w strefie spadkowej.

GKS Bełchatów – GKS Katowice 1:2

Michalski, Burkhardt, Pielorz

Łukasz Pielorz jest bohaterem klubu z Katowic, któremu zapewnił swoim trafieniem komplet punktów i do tego nie z byle kim, bo spadkowiczem z Ekstraklasy.

Bytovia Bytów – Dolcan Ząbki 1:4

Bąk, Gołębiewski 2x, Świerblewski 2x

Bytovia doznała bardzo bolesnej porażki na własnym stadionie. Przyjezdni z Ząbek mają wiele powodów do radości. Efektowne zwycięstwo i skok na trzecie miejsce.

Sandecja Nowy Sącz – Wisła Płock 1:3

Bartków, Stefańczyk, Reca 2x

Sandecja prowadziła w tym spotkaniu po pierwszej połowie 1-0. Jednak to wszystko na co było stać ten zespół. Wisła ruszyła po przerwie i nie tylko odrobiła stratę, ale wygrała różnicą dwóch goli.

MKS Kluczbork – Wigry Suwałki 1:1

Kowalczyk, Ruszkul

Słabo spisujący się na starcie rozgrywek Kluczbork podejmował u siebie Wigry. Zespół z Suwałk świetnie rozpoczął sezon, ale nie ten mecz. To MKS prowadził. W drugiej części jednak przyjezdni wyrównali stan rywalizacji i drużyny podzieliły się punktami.

Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice 2:0

Trzeciakiewicz, Wełna

Stomil nie zaskoczył tym wynikiem. Po prostu kontynuuje doskonałą passę. Zwycięstwo bez straty gola smakuje jeszcze lepiej. Chojniczanka natomiast znajduje się tuż nad przepaścią.

Rozwój Katowice – Chrobry Głogów 0:1

Ilków-Gołąb

Po tym meczu wiele dzieli oba zespoły. Rozwój zamyka, a Chrobry otwiera tabelę. Drużyna z Głogowa, a raczej jej postawa jest olbrzymim zaskoczeniem.

Pogoń Siedlce – Arka Gdynia 2:2