39

Siedlecka Pogoń w 5. serii gier wygrała w Pruszkowie z GKS-em Katowice 2:0! Bramki dla podopiecznych Marcina Sasala strzelili Adam Duda i Dawid Dzięgielewski. Zwycięstwo z GieKSą jest drugim z rzędu w tym sezonie.

Na mecz z katowiczanami Pogoniści wyszli w identycznym zestawieniu jak w wygranym pojedynku z Wisłą Płock.

Początek spotkania to ataki ze strony siedlczan. Przewaga pożądany efekt przyniosła już w 8 minucie, kiedy to Mariusz Rybicki dośrodkował na głowę Adama Dudy, a ten wpakował futbolówkę do siatki. Później w dalszym ciągu w ataku byli biało-niebiescy, a goście z Katowic ograniczali się do gry z kontry. Najaktywniejszy w w Pogoni był Mariusz Rybicki, którego skrzydłem przechodziło najwięcej akcji. Z kolei u gości wyróżniał się Wojciech Trochim, kilkukrotnie uderzając na bramkę Rafała Misztala. W 36 minucie kolejnego gola zdobyli Pogoniści. Dwukrotnie w słupek główkował Duda, a za trzecim razem do bramki Mateusza Kuchty trafił Dawid Dzięgielewski. Do przerwy więcej goli nie padło.

Drugą połowę siedlczanie ograniczyli do gry z kontry, a do odrabiania strat wziął się GKS. Niepilnowany Adrian Frańczak uderzył jednak minimalnie obok słupka. W 59 minucie po jednej z kontr siedlczanie mogli strzelić trzeciego gola, ale Daniel Dybiec głową uderzył wprost w golkipera. Dwadzieścia minut przed końcem ponownie znać o sobie dał Frańczak uderzając z dystansu. Piłka minęła na szczęście światło bramki biało-niebieskich. W końcówce wejście smoka mógł zaliczyć Piotr Krawczyk, który po akcji z Dzięgielewskim z bliskiej odległości nie potrafił umieścić piłki w bramce. Za chwilę uderzał Krzysztof Bodziony, lecz znów zabrakło skuteczności.

W barwach Pogoni wystąpił Krzysztof Bodziony, były zawodnik GKS-u Katowice, z kolei w drużynie z Katowic Daniel Ciechański – były Pogonista.

Kolejne ligowe spotkanie Pogoń zagra w niedzielę 30 sierpnia o 18:00 w Sosnowcu z Zagłębiem.