21

Za nami 3. kolejka I ligi. Jak zwykle przyniosła ona wiele emocji, na dziewięciu pierwszoligowych stadionach w ten weekend padły 24 gole.

Wigry z 2. zwycięstwem z rzędu

W tej serii gier podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zainkasowali komlet punktów w trudnym wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Sytuacja w meczu wiele razy się zmieniała, a ostatecznie Wigry wygrały 3:2. Dla gospodarzy dwukortnie trafił Michał Fidziukiewicz, a dla zespołu z Suwałk bramki zdobyli: Kamil Adamek, Bartłomiej Kalinkowski oraz Tomasz Jarzębowski.

Zagłębie Sosnowiec-Wigry Suwałki 2:3

Cierpliwość się opłaca

W meczu Arki Gdynia z GKS-em Katowice to gospodarze od pierwszej minuty mieli zdecydowaną przewagę. Arkowcy cały czas szukali zwycięskiej bramki, jednak dobrze bronił bramkarz GKS-u Mateusz Kuchta, a także piłka po strzałach Pawła Abbotta i Alana trafiała w poprzeczkę. Jednak podopieczni Grzegorza Nicińskiego w końcu dopięli swego. W czwartej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę trzech punktów zdobył Tadeusz Socha.

Arka Gdynia-GKS Katowice 1:0

Na wyjeździe znów zwycięzcy

Główny faowryt do awnasu Wisła Płock, w tej kolejce grał na wyjeździe z beniaminkiem I-ligi MKS-em Kluczbork. Do przerwy po trafieniu Michała Kojdera niespodziewanie prowadzili gospodarze. Jednak po przerwie do ataku ruszyła Wisła, która zdołała odrócić losy meczu. Bramki dla płocczan zdobyli Dimityr Ilijew oraz Mikołaj Lebedyński i tym samym Nafciarze odnieśli drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

MKS Kluczbork-Wisła Płock 1:2

Zawisza z pierwszym kompletem punktów

Pogoń Siedlce w tej kolejce, w Pruszkowie, podejmowała spadkowicza z Ekstraklasy Zawiszę Bydgoszcz. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, jednak w drugiej swoją wyższosć pokazali bydgoszczanie. Trafienia debiutanata Wasiła Panajotowa, Alvarinho oraz Jakuba Łukowskiego dały wygraną przyjezdym, dla których był to pierwszy komplet punktów w sezonie.

Pogoń Siedlce-Zawisza Bydgoszcz 0-3

Niespodzianka w derbach

W Legnicy Miedź podejmowała, w derbach dolnego śląska, Chrobrego Głogów. Zdecydowanym faowrytem tego spotkania byli gospodarze, jednak to podopieczni Ireneusza Mamrota wygrali i po trzeciej kolejce są liderem I ligi. Bramki dla Chrobrego zdobyli Władymyr Hudyma i Szymon Drewniak.

Miedź Legnica-Chrobry Głogów 0:2

Dolcan dalej bez porażki

Dolcan Ząki po 3. kolejce pozostał w gronie czterech drużyn, które w tym sezonie jeszcze nie przegrały. W tej kolejce podopieczni Dariusza Dźwigały grali na trudnym wyjeździe w Bełchatowie. Spadkowicz z Ekstraklasy był faworytem tego spotkania, jednak skończyło się na remisie i podziale punktów. Dla GKS-u bramkę zdobył Hieronim Gierszewski, a dla Dolcanu trafił Marcin Krzywicki.

GKS Bełchatów-Dolcan Ząbki 1:1

Chojniczanka bez formy

Zespół z Chojnic w tej serii gier mierzył się na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. W zeszłym sezonie Chojniczanka spisywała się zdecydowanie powyżej oczekiwań, a w tych rozgrywkach na razie zawodzą. W Nowym Sączu Sandecja bardzo pewnie poradziła sobie ze swoim rywalem i zwyciężyła po raz pierwszy w nowym sezonie. Gole dla Sandecji zdobyli: Oleksandr Tarasenko, Sebastian Szczepański oraz Bartosz Sobótka, natomiast dla Chojniczanki trafienie zaliczył Paweł Zawistowski.

Sandecja Nowy Sącz-Chojniczanka Chojnice 3:1

Przełamanie Olimpii

W Grudziądzu przed sezonem jak zwykle oczekiwania były ogromne. Jednak w dwóch pierwszych meczach Olimpia rozczarowała i grała słabo. Jednak w 3. kolejce ekipa z Grudziądza zdołała się przełamać i przed własną publicznością pewnie pokonała Stomil Olsztyn 2:0. Bramki dla Olimpii zdobyli Marcin Kaczmarek i Robert Szczot.

Olimpia Grudziądz-Stomil Olsztyn 2:0

Niezawdony Surdykowski

W meczu pomiędzy Rozwojem Katowice, a Bytovią Bytów padł remis. Zespół prowadzony przez Tomasza Kafarskiego długo prowadził po golu Janusza Surdykowskiego, który w tym sezonie w trzech meczach zdobył trzy gole. Jednak Rozwój do końca próbował wyrównać i w doliczonym czasie gry dopiął swego za sprawą trafienia Filipa Kozłowskiego.

Rozwój Katowice-Bytovia Bytów 1:1