28

W meczu 3. kolejki I ligi Pogoń Siedlce, w Pruszkowie, przegrała z Zawiszą Bydgoszcz 0:3.

Biało-niebiescy spotkanie z Zawiszą zaczęli w identycznym składzie jak ubiegłotygodniowe starcie z Chrobrym Głogów.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął zespół Pogoni. Podopieczni Marcina Sasala od pierwszej minuty szukali okazji do objęcia prowadzenia. Jednak dwa strzały Mariusza Rybickiego oraz próba Daniela Chyły z pierwszego kwadransa gry, nie znalazły drogi do bramki rywali. W 20 minucie pierwszą niezłą akcję przeprowadzili bydgoszczanie. Alvarinho dobrze dograł do Wasiła Panajotowa, jednak Bułgar uderzył niecelnie. Kilka chwil kolejną dobrą okazję miał Zawisza. Najpierw groźnie główkował Jakub Smektała, a następnie świetny strzał z dystansu oddał Alvarinho, ale futbolówka po próbie Portugalczyka trafiła w słupek. W końcówce pierwszej połowy. W końcówce pierwszej połowy jeszcze raz zaatakowała Pogoń, ale i tym razem uderzenie Mariusza Rybickiego obronił Łukasz Sapela. Tak więc do przerwy Pogoń Siedlce bezbramkowo remisowała z Zawiszą Bydgoszcz

Od początku drugiej części spotkania ofensywnie grali podopieczni Mariusza Rumaka. Już w 47 minucie po wrzutce Blażo Igumanovicia głową uderzał Szymon Lewicki, ale doskonałą interwencją wykazał się Rafał Misztal i sparował piłkę na rzut rożny. 3 minuty później na prowadzenia wyszli goście. Szymon Lewicki dograł do Wasiła Panajotowa, a ten idealnie przymierzył i piłka trafiła do siatki. Po tym golu tempo meczu nieco siadło. Siedlczanie szukali okazji do wyrównania, jednak Zawisza grał solidnie w defensywie. W 67 minucie po dośrodkowaniu w pole karne piłka spadła pod nogi Alvarinho, który bez problemu skierował ją do bramki i podwyższył wynik na 2:0 dla Zawiszy. Po tym bramce Pogoniści do końca walczyli o przynajmniej jednego gola. Jednak bramkarza zawiszan bezskutecznie próbowali zaskoczyć Krzysztof Bodziony oraz Dawid Dzięgielewski. Gdy wydawało się, że nic w tym spotkaniu już się nie zmieni, jeszcze jedną akcję, już w doliczonym czasie gry, przeprowadził Zawisza, po której wynik na 3:0 ustalił Jakub Łukowski.

Następne spotkanie Pogoń zagra na wyjeździe w sobotę 22 sierpnia o godzinie 19:00, a rywalem podopiecznych Marcina Sasala będzie Wisła Płock.