DSC_7235

W meczu 31 kolejki I ligi Pogoń Siedlce pokonała w Byczynie Widzew Łódź 2-0. Bramki dla biało-niebieskich w tym spotkaniu zdobyli Donald Djousse oraz Marcin Paczkowski.

Od pierwszej minuty meczu bardzo ofensywnie zaczęli grać gospodarze, spychając Pogoń do defensywy. W 8 minucie po raz pierwszy było groźnie pod siedlecką bramką, ale w niezłej sytuacji niecelnie uderzył Kwiek. W kolejnych minutach Widzew cały czas próbował wypracować sobie dogodną okazję do zdobycia gola, ale ataki łodzian były nieskuteczne. Natomiast Pogoń grała bardzo solidnie w obronie i szukała okazji do wyprowadzenia kontrataku. W 31 minucie doskonałą okazję mieli gospodarze. Batrović znalazł się w 100% sytuacji, ale świetną interwencją popisał się Witan. 60 sekund później odpowiedzieli biało-niebiescy. Calderon szybko wykonał rzut wolny, piłka trafiła pod nogi Djousse, a kameruński napastnik pewnym strzałem pokonał bezradnego Krakowiaka. Po stracie bramki Widzew rzucił się do odrabiania strat, ale  ich ataki cały czas były nieudane. Do przerwy więcej goli nie padło i Pogoń prowadziła 1-0.

Od początku drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Widzew dłużej utrzymywał się przy piłce, a Pogoń czyhała na okazję do kontrataku. Przydarzyła się ona w 50 minucie, ale Demianiuk w dogodnej sytuacji nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy. 6 minut później blisko doprowadzenia do wyrównania był Kwiek, jednak doskonale interweniował Witan, zapobiegając starcie gola. W 70 minucie zaatakowała Pogoń. Djousse podał do Calderona, Hiszpan oddał strzał, który zatrzymał bramkarz Widzewa, ale przy dobitce Paczkowskiego Krakowiak był już bez szans. Po utracie tej bramki gospodarze do końca nie rezygnowali i próbowali zdobyć przynajmniej jednego gola, groźny strzał oddał między innymi Wrzesiński. Wynik meczu nie uległ zmianie i Pogoń zwyciężyła 2-0.

Widzew Łódź- Pogoń Siedlce 0-2 ( 0-1 )