wisla

Pogoń Siedlce wciąż czeka na pierwszą domową wygraną w nowym sezonie. Tym razem komplet punktów z Siedlec wywiozła Wisła Kraków.

Przed spotkaniem z Wisłą na płycie boiska odbyła się miła uroczystość. Z okazji 80-lecia Pogoni życzenia oraz pamiątkowy obraz na ręce prezesa Łukasza Jarkowskiego i skarbnika Roberta Wicenciaka przekazali prezydent Siedlec Tomasz Hapunowicz oraz przewodniczący Rady Miasta Robert Chojecki.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla biało-niebieskich. W 7 minucie w polu karnym faulowany był Robert Majewski i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do rzutu karnego podszedł Lukáš Hrnčiar, ale jego intencje wyczuł Patryk Letkiewicz. W dalszej części akcji ostatecznie siedlczanie zdołali umieścić piłkę w siatce za sprawą trafienia Karola Podlińskiego. Z biegiem czasu Wisła zaczęła dominować na boisku. Efektem tego było wyrównujące trafienie w 26 minucie. Piłkę w polu karnym otrzymał niepilnowany Rafał Mikulec i było 1:1.

Siedem minut po zmianie stron Wisła objęła prowadzenie. Ponownie do siatki trafił Mikulec wykorzystując podanie Ángela Rodado. Kilka minut później zespół z Krakowa ustalił wynik spotkania. Tym razem sposób na pokonanie Mateusza Pruchniewskiego znalazł Rodado. Kolejne minuty to także przewaga gości. Siedlczanie sporadycznie docierali pod pole karne przyjezdnych. Po jeden z nielicznych ofensywnych akcji Mateusz Majewski głową posłał piłkę obok bramki.

Za tydzień w rozgrywkach przerwa reprezentacyjna. W tym czasie Pogoniści rozegrają mecz sparingowy ze Zniczem Pruszków.

Betclic I liga

12 kolejka

Pogoń Siedlce – Wisła Kraków 1:3 (1:1)

Bramki: Karol Podliński 7 – Rafał Mikulec 26, 52, Ángel Rodado 59

W 7 minucie Lukáš Hrnčiar (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Patryk Letkiewicz obronił).

Pogoń: 23. Mateusz Pruchniewski – 14. Dawid Burka (65, 77. Daniel Pik), 47. Oskar Krzyżak, 3. Robert Majewski, 31. Ernest Dzięcioł (65, 12. Titas Milašius) – 10. Piotr Pyrdoł, 8. Jakub Sinior (65, 4. Miłosz Drąg), 43. Lukáš Hrnčiar, 7. Damian Szuprytowski (77, 71. Krzysztof Danielewicz), 56. Cezary Demianiuk – 13. Karol Podliński (46, 11. Mateusz Majewski)

Wisła: 28. Patryk Letkiewicz – 25. Bartosz Jaroch, 26. Igor Łasicki, 97. Wiktor Biedrzycki (83, 50. Mariusz Kutwa), 4. Rafał Mikulec – 13. Tamás Kiss (62, 77. Ángel Baena), 8. Marc Carbó, 12. James Igbekeme (78, 19. Olivier Sukiennicki), 9. Ángel Rodado (78, 21. Patryk Gogół), 17. Jesús Alfaro (62, 10. Frederico Duarte) – 99. Łukasz Zwoliński

Żółte kartki: Karol Podliński 29, Damian Szuprytowski 53, Oskar Krzyżak 76 – Tamás Kiss 2, Marc Carbó 76, Wiktor Biedrzycki 80, Igor Łasicki 90+1

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)