trojka

Trzeci zespół Pogoni pokonał w wyjazdowym spotkaniu Sępa Żelechów 2:1.

Mimo wyrównanej pierwszej połowy to Pogoń schodziła na przerwę z prowadzeniem. W 18 minucie Piotr Krasnodębski dograł do Jakuba Kosyla, a ten uderzając z kilku metrów wyprowadził siedlczan na prowadzenie. Gospodarze mogli wyrównać w 31 minucie, ale nie wykorzystali rzutu karnego – Kacper Góral wyczuł intencje rywala.

Po zmianie stron Sęp starał doprowadzić się do wyrównania, jednak bardzo dobrze dysponowana była defensywa oraz golkiper biało-niebieskich. W 79 minucie to siedlczanie podwyższyli prowadzenie. Olivier Olszewski ograł przeciwnika, wyłożył piłkę Kacprowi Kalacińskiemu, a ten również myląc rywala podwyższył stan meczu. Żelechowian stać było jedynie na kontaktowe trafienie w 82 minucie po strzale „na raty” Mikołaja Głodka.

Kolejne spotkanie Pogoń III rozegra w niedzielę 13 października o 15:00 w Siedlcach z Płomieniem Dębe Wielkie.