44a07c54-9b3e-42f6-bd70-cddf1e085ac3

Pogoń Siedlce w wyjazdowym spotkaniu przegrała ze Zniczem Pruszków 0:1.

W 17 minucie było groźnie pod bramką Pogoni. Po rzucie rożnym Daniel Stanclik głową skierował piłkę na poprzeczkę. Pogoniści odpowiedzieli główką Karola Podlińskiego wprost w ręce Piotra Misztala. W 24 minucie po rzucie rożnym nad bramką głową piłkę posłał Robert Majewski. Pięć minut przed końcem pierwszej odsłony Stanclika z bliskiej odległości powstrzymał Mateusz Pruchniewski. W 43 minucie Pogoniści dwukrotnie ostrzeliwali bramkę Znicza, jednak obronną ręką wyszedł bramkarz miejscowych. Pierwszą, bezbramkową połowę zakończył strzał nad bramką z rzutu wolnego Radosława Majewskiego.

Po lepszym fragmencie ze strony Pogoni, w 69 minucie to Znicz mógł objąć prowadzenie. Głową uderzał Paweł Moskwik, a futbolówka obiła poprzeczkę. 80 minuta przyniosła uderzenie Oskara Koprowskiego głową, ale dobrze interweniował Pruchniewski. W 84 minucie rajd Cezarego Demianiuka zakończył celnym uderzeniem Jakub Sinior. Za moment groźny strzał oddał także Lukáš Hrnčiar. Dwie minuty później Titas Milašius dopuścił się faulu w polu karnym na Filipie Kendzi. Z 11 metrów pewnie do siatki trafił Stanclik. Okazję na doprowadzenie do wyrównania miał w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Demianiuka Podliński, lecz Misztal obronił jego strzał.

W Pogoni zagrali Lukáš Hrnčiar i Karol Podliński, kiedyś piłkarze klubu z Pruszkowa.

Następny mecz Pogoń rozegra w sobotę 5 października o 19:35 w Siedlcach z Wisłą Kraków.