mkp

Pogoń II Siedlce w ramach półfinału okręgowego Pucharu Polski uległa w Mińsku Mazowieckim Mazovii II 1:4.

Po kwadransie gry gospodarze objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym odnalazł się Aleksander Dzięcielski i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kilka minut później było już 2:0. Ponownie po dośrodkowaniu z narożnika boiska tym razem skutecznością popisał się Daniel Smuga. Przed przerwą mińszczanie jeszcze raz skarcili Pogonistów. Na 3:0 podwyższył Jan Proczek.

Do drugiej połowy Pogoń II przystąpiła do gry z sześcioma zmianami. Zmiana nastąpiła również w bramce Pogoni, gdzie Mateusza Wróblewskiego z powodu kontuzji nadgarstka musiał zastąpić nominalnie zawodnik z pola – Jakub Gębicki. W 71 minucie Mazovia znowu trafiła do siatki. Bezpośrednio z rzutu wolnego ładnego gola zdobył Jakub Zatorski. Siedlczan było stać na honorowe trafienie, w 77 minucie autorstwa Kamila Dmowskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

9 października w finale okręgowego Pucharu Polski w Mińsku Mazowieckim Mazovia II podejmie pierwszą drużynę swojego klubu.

Następne spotkanie już w ramach rozgrywek V ligi Pogoń II rozegra w niedzielę 29 września o 12:30 w Siedlcach z Podlasiem Sokołów Podlaski.

PP MZPN Siedlce

1/2 finału

Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce 4:1 (3:0)

Bramki: Aleksander Dzięcielski 15, Daniel Smuga 22, Jan Proczek 33, Jakub Zatorski 71 – Kamil Dmowski 77

Mazovia II: 55. Igor Ostrowski – 19. Dawid Kwiatkowski, 2. Adrian Abelski (75, 16. Kamil Krasuski), 3. Patryk Gruszczyński – 7. Jakub Zatorski (77, 14. Jakub Kozaczek), 4. Patryk Niemyjski, 11. Jakub Mikołajczuk (63, 17. Hubert Kąca), 10. Jan Proczek (46, 15. Antoni Przedlacki) – 6. Mateusz Różański, 22. Daniel Smuga (67, 18. Wiktor Antonowicz), 21. Aleksander Dzięcielski

Pogoń II: 12. Mateusz Wróblewski (46, 12. Jakub Gębicki) – 3. Tomasz Borkowski (46, 2. Kuba Prachnio), 4. Adam Lewkowski, 13. Bartosz Mlonek (46, 21. Piotr Krasnodębski) – 11. Szymon Mucha, 6. Kamil Dmowski, 5. Dominik Leszczuk, 14. Dawid Dobrzański, 17. Filip Grochala (46, 18. Krystian Gryglak) – 10. Dawid Jastrzębski (46, 7. Szymon Wołek), 16. Patryk Klimek (46, 20. Paweł Szeląg)

Żółte kartki: Dawid Kwiatkowski 31 – Tomasz Borkowski 18, Filip Grochala 37, Szymon Mucha 69, Jakub Gębicki 79

Sędzia: Paweł Wrochna (Siedlce)