natarczy

Pogoń Siedlce przegrała w Opolu z miejscową Odrą 1:4.

W porównaniu do meczu z Chrobrym, w składzie Pogoni zaszła jedna zmiana. Piotra Pyrdoła zastąpił Ołeksij Zinkewycz. W drużynie Pogoni w spotkaniu z Odrą zadebiutował Oskar Krzyżak.

Już w 2 minucie Mateusz Pruchniewski musiał sięgać do siatki po futbolówkę. Jakub Bartosz wstrzelił piłkę w pole bramkowe a tam Dawid Wolny znalazł sposób na pokonanie bramkarza Pogoni. Później Odra nie zwalniała tempa, ale obronną ręką wychodzili z opresji siedlczanie. W 18 minucie Cezary Demianiuk padł w polu karny po konfrontacji z Jiřím Pirochem, lecz sędzia pozostał niewzruszony. W 20 minucie Odra podwyższyła prowadzenie. Trzykrotnie strzał na bramkę biało-niebieskich oddał Adrian Łyszczarz i w końcu zmieścił piłkę w siatce. W końcówce pierwszej połowy gospodarze obili jeszcze poprzeczkę bramki Pruchniewskiego.

53 minuta przyniosła kolejnego gola miejscowym. Po dośrodkowaniu z prawej strony celną główką popisał się Wolny. Trzy minuty później Maksymilian Banaszewski strzelił w poprzeczkę, ale arbiter dopatrzył się przewinienia przed strzałem. Ozdobą spotkania była… niestety czwarta bramka Odry autorstwa Adriana Purzyckiego, który zdjął pajęczynę z okienka bramki siedlczan. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla Pogoni z rzutu karnego strzelił Demianiuk. Jedenastka podyktowana była za faul Piotra Żemły na Jakubie Lutostańskim.

W Odrze zagrał Jakub Szrek, w przeszłości grający w drużynie Pogoni.

Następne spotkanie siedlczanie rozegrają w piątek 2 sierpnia o 20:00 w Chorzowie z Ruchem.

Betclic I liga

2 kolejka

Odra Opole – Pogoń Siedlce 4:1 (2:0)

Bramki: Dawid Wolny 2, 53, Adrian Łyszczarz 20, Adrian Purzycki 76 – Cezary Demianiuk 90+1 (k)

Odra: 30. Artur Haluch – 17. Jakub Bartosz, 2. Piotr Żemło, 3. Jiří Piroch, 24. Jakub Szrek – 18. Szymon Mida (64, 20. Oskar Zawada), 5. Rafał Niziołek (65, 8. Jordan Domínguez), 13. Adrian Purzycki, 7. Adrian Łyszczarz (83, 33. Michał Osipiak), 10. Maksymilian Banaszewski (83, 9. Edvin Muratović) – 16. Dawid Wolny (71, 94. Konrad Nowak)

Pogoń: 23. Mateusz Pruchniewski – 55. Cássio, 14. Dawid Burka (32, 47. Oskar Krzyżak), 26. Jakub Okusami – 77. Daniel Pik (61, 12. Titas Milašius), 8. Jakub Sinior (72, 4. Miłosz Drąg), 43. Lukáš Hrnčiar, 17. Ołeksij Zinkewycz (46, 9. Jakub Lutostański), 7. Damian Szuprytowski (61, 10. Piotr Pyrdoł), 2. Krystian Miś – 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Jakub Szrek 28, Dawid Wolny 34, Jordan Domínguez 70 – Dawid Burka 23, Piotr Pyrdoł 71

Sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice)