311473867_5616667831749963_6960503693929601284_n

MKP Pogoń uległ na własnym stadionie Siarce Tarnobrzeg 1:2.

Do spotkania Pogoniści przystąpili osłabieni brakiem pauzujących za kartki Damiana Nowaka, Michała Rutkowskiego oraz Krystiana Misia (kontuzja) i Marcinho (sprawy rodzinne).

W pierwszej połowie optyczną przewagę posiadali gospodarze, lecz nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Te mieli jedni i drudzy, ale brakowało skuteczności. W 43 minucie Kamil Adamek zgrał piłkę Dawidowi Bałdydze a ten wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po zmianie stron inicjatywę posiadali przyjezdni. Na nieco ponad dwadzieścia minut przed końcem spotkania drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został obrońca Pogoni – Tomasz Lewandowski. W 77 minucie Pogoniści stracili futbolówkę i ten błąd kosztował gola Ivána Agudo. Cztery minuty później faulowany w polu karnym był Ernest Dzięcioł i sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na 11 metrze. Intencje pomocnika Pogoni wyczuł Wojciech Muzyk, ale wobec dobitki Cezarego Demianiuka był bezradny. Grający w osłabieniu Pogoniści do końca meczu nie byli w stanie zmienić rezultatu spotkania.

Kolejny mecz biało-niebieskich czeka w czwartek 20 października o 14:30 w Siedlcach z I-ligowym Chrobrym Głogów w ramach Fortuna Pucharu Polski.

eWinner II liga

15 kolejka

Pogoń Siedlce – Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:1)

Bramki: Cezary Demianiuk 81 – Dawid Bałdyga 43, Iván Agudo 77

W 81 minucie Ernest Dzięcioł nie wykorzystał rzutu karnego (Wojciech Muzyk obronił).

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 98. Maciej Kołoczek (89, 16. Jakub Sinior), 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 19. Maciej Wichtowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 7. Damian Szuprytowski (73, 99. Bartosz Wicenciak), 6. Mateusz Piotrowski (62, 8. Kamil Włodyka), 31. Ernest Dzięcioł, 20. Cezary Bujalski – 56. Cezary Demianiuk

Siarka: 33. Wojciech Muzyk – 16. Wojciech Bieniarz (75, 22. Filip Krempa), 37. Michał Bierzało, 11. Marcin Stefanik – 18. Piotr Cichocki, 25. Szymon Kaliniec (90+1, 14. Pawło Czmełenko), 10. Lukáš Hrnčiar (75, 6. Marcel Tyl), 9. Dawid Bałdyga (61, 3. Cezary Stańczyk), 7. Ołeksandr Jacenko (61, 8. Iván Agudo), 20. Bartosz Sulkowski – 28. Kamil Adamek

Żółte kartki: Tomasz Lewandowski 7, 69, Cezary Bujalski 45+1, Cezary Demianiuk 45+1, Nikodem Fiedosewicz 76, Bartosz Wicenciak 90+3, Kamil Włodyka 90+6 – Marcin Stefanik 86, Michał Bierzało 86, Bartosz Sulkowski 90+6

Czerwona kartka: Tomasz Lewandowski 69 (Pogoń, za dwie żółte)

Sędziował: Piotr Pazdecki (Koszalin)