DSC_9152

Już jutro 16 listopada Pogoń II Siedlce w meczu 17. kolejki III ligi grupy łódzko-mazowieckiej podejmie ekipę WKS Wieluń. Będzie to tym samym ostatnie spotkanie ligowe w rundzie jesiennej. Początek pojedynku zaplanowano na godzinę 13:00, a zawodnicy obydwu drużyn zmierzą się na stadionie przy ulicy Jana Pawła II 6.

 

WKS Wieluń po 16. rozegranych spotkaniach zgromadził na swoim koncie 15. punktów, co pozwala na zajmowanie przedostatniej-17. pozycji w ligowej tabeli. W grze podopiecznych Marka Przybyła widać dużo mankamentów. WKS jak na razie zdobył zaledwie 19 bramek, co czyni go jedną z najsłabszych pod tym względem ekip w lidze. Ponadto wielunianie stracili 32 gole, co oznacza iż tylko ostatni w tabeli GKP Targówek ma słabsza defensywę. Mimo to drużyna WKS Wieluń przyjedzie do Siedlec niezwykle zmotywowana, aby w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej pokazać się z jak najlepszej strony i jeszcze powiększyć dorobek punktowy.

 

Z kolei Pogoń II Siedlce po 16. rozegranych spotkaniach zdołała zdobyć 18. punktów i plasuje się na 13. lokacie. Biało-niebiescy podobnie jak ich najbliżsi rywale zdołali zdobyć 19 bramek. Natomiast siedlczanie mogą pochwalić się lepszą defensywą aniżeli WKS, ponieważ piłka do bramki Pogonistów wpadła jak na razie trzydziestokrotnie. Podopieczni Marcina Tomaszewskiego na pewno zrobię wszystko by w niedziele zgarnąć komplet punktów. Oznaczało by to dla drużyny rezerw bardzo spokojną przerwę zimową, spędzoną poza strefą spadkową, co niewątpliwie byłoby sporym sukcesem biało-niebieskich i osiągnięciem celu postawionego przed rundą.