DSC_4087

17 kolejka zapowiada się dla widza I ligi niezwykle ciekawie. Meczem kolejki jest rywalizacja na szczycie – Termalica : Zagłębie. Dla kibiców Pogoni też nie zabraknie emocji. Daleki wyjazd do Świnoujścia może okazać się kolejną bardzo ciężką przeprawą. Więcej o meczu Pogoni i hicie kolejki w poniższej zapowiedzi.

 

17 kolejkę rozpocznie mecz w Świnoujściu, gdzie Flota podejmie Pogoń Siedlce, 15 listopada (sobota) o godzinie 12.00.

Pogoń: Kontuzje trzech podstawowych

Dla zespołu Pogoni nie tylko wyniki i pozycja w tabeli są powodem do niepokoju, ale również kontuzje. Do kontuzjowanych: Piotra Kosiorowskiego i Cezarego Demianiuka dołączył po ostatnim spotkaniu z Termalicą – Jacek Kozaczyński. Zabraknie również Tomasza Lewandowskiego, ale jego absencja jest spowodowana czerwoną kartką.

 

Flota w liczbach

Drużyna z Świnoujścia po 16 kolejkach zajmuje 5 miejsce z dorobkiem 25 punktów. Bilans bramkowy 19-13 (6 zwycięstw, 7 remisów i 3 porażki). Flota to zdecydowanie zespół własnego boiska. Na wyjazdach najczęściej remisują. Na swoim obiekcie mają aż 5 z 6 dotychczasowych zwycięstw. Flota ma najlepszy bilans na własnym stadionie w obecnych rozgrywkach I ligi.

 

Przewidywany skład rywali

Darko Brljak – Łukasz Sołowiej, Michał Stasiak, Marek Opałacz, Sebastian Kamiński – Marek Niewiada, Daniel Brud, Rafał Grzelak, Arkadiusz Reca, Sebastian Olszar, Charles Nwaogu.

 

Wyrównany zespół

Tym razem ciężko jest wystawić na pierwszy plan któregoś z piłkarzy rywali Pogoni, ponieważ Flota to bardzo solidny i wyrównany zespół. Siły tej drużyny rozkładają się na kilku piłkarzy. Jednak podtrzymując tradycję chciałbym wyróżnić dwójkę napastników, czy jak kto woli napastnika i obecnie pomocnika Floty: Charlesa Nwaogu i Sebastiana Olszara. Pierwszy zdobył w tym sezonie trzy gole, zaś drugi pieć bramek. To połączenie wciąż młodego zawodnika jakim jest Nwaogu (24 lata) i rutyny ze strony Olszara (32 lata)  to siła jakiej nie może zlekceważyć żaden zespół w tej lidze.

 

16 listopada (niedziela) o godzinie 12.30. na Orange Sport transmitowane będzie spotkanie z Niecieczy, gdzie Termalica podejmie Zagłębie Lubin.

 

Hit kolejki

To będzie prawdziwy hit kolejki! Może nawet najlepszy mecz rundy jesiennej! Termalica po wygranej z Pogonią w Siedlcach 4:1 gościć będzie w Niecieczy trzecią na tę chwilę siłę I ligi. Patrząc na spotkania obu drużyn z Pogonią w tym sezonie wydaje się, że są to zdecydowanie topowe zespoły w tej lidze. Ze względu na to, że spotkanie odbędzie się w Niecieczy, to Termalica będzie nieznacznym faworytem tej konfrontacji.

 

red. Andrzej Parapura