IMG_1259

Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami po konferencji prasowej dotyczącej przedłużenia umowy ze sponsorem tytularnym Akademii – Zakładem Mięsnym Mościbrody.

Bardzo się cieszę, że dziś (19 maja) po raz kolejny podpisaliśmy umowę z Pogonią. Stanowimy w zakładzie fajną społeczność, wielu ludzi mieszka w Siedlcach i okolicach. Postanowiliśmy podzielić się dobrem, które wypracujemy i wesprzeć tych najmłodszych, którzy grają w piłkę. Nie ma nic piękniejszego niż sport, bo on łączy. Nie ma w nim żadnej polityki, tylko chce się poznawać, grać i osiągać cele. Jak widać, Pogoń Siedlce osiąga je i realizuje, szczególnie ci najmłodsi. Myślimy, że może w przyszłości wyrosną z nich reprezentanci Polski, może będą grali w klubach krajowych, może też w europejskich czy światowych, czego im z całego serca życzymy. Dla naszego zakładu płynie dobro stąd, że wkładamy jakąś cegiełkę w społeczność siedlecką. Głównym celem jest to, by pieniądze włożone w Akademię dobrze procentowały. Reklama jest mniej ważna niż to, że wspólnie coś robimy dla tego regionu i miasta Siedlce – mówi Krzysztof Borkowski, prezes Zakładu Mięsnego „Mościbrody” i Zakładu Drobiarskiego w Stasinie.

Główne

Za nami pierwszy rok współpracy z Zakładem Mięsnym Mościbrody. Mogę się o niej wypowiedzieć tylko w samych superlatywach. To był udany rok. Akademia urosła, rozwija się, i to m.in. pieniądze od sponsora tytularnego pozwalają na ten rozwój. Inwestujemy coraz bardziej, stajemy się taką akademią, gdzie już są treningi i działania na nowoczesnym poziomie, które często można spotkać w większych klubach. Mamy jednak aspiracje, by naszą Akademię rozwijać i od początku podkreślamy, że to jest kierunek, w jakim chcemy podążać, żeby wychowywać młodzież, która później u nas będzie grała w pierwszym zespole – dodaje Łukasz Jarkowski, prezes MKP Pogoń Siedlce.

345161841_173649465353298_7091717020298995855_n

– W imieniu naszych zawodników, trenerów i rodziców chciałbym podziękować panu Krzysztofowi Borkowskiemu za wsparcie dla naszej Akademii. Na pewno z niego skorzystamy i będziemy mogli się cały czas rozwijać. Jakość to element, na który zwracamy największą uwagę. Myślę że wizyty edukacyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej potwierdzają wysoki poziom szkolenia. Nasze ostatnie dwie wizyty to 67 punktów na 70 możliwych, ale chcemy mieć 70 punktów, chcemy cały czas się rozwijać i do tego dążymy. Głównym celem naszej Akademii niezmiennie pozostaje wychowanie zawodnika, który zagra w naszym pierwszym zespole na szczeblu centralnym. Chcielibyśmy również wychować przyszłego reprezentanta Polski – mówi Damian Soszyński, koordynator Mościbrody Akademii Piłkarskiej Pogoni Siedlce.