DSC_1999

Siedlecka Pogoń w kolejnym meczu sparingowym zagrała z Podlasiem Biała Podlaska. Siedlczanie pokonali III-ligowca 4:1.

Pierwsze kilkanaście minut spotkania przyniosło dwubramkowe prowadzenie Pogonistów. Najpierw do siatki trafił Piotr Marciniec po podaniu Adama Mójty, a chwilę później na 2:0 podwyższył po asyście Bartłomieja Olszewskiego Kamil Walków. W końcówce pierwszej odsłony Marciniec po ładnym uderzeniu ponownie znalazł drogę do bramki rywali i tym samym ustalił wynik premierowej odsłony na 3:0.

Po wznowieniu gry to znów Pogoniści rozpoczęli strzelanie. W 51 minucie po dograniu Jakuba Romanowicza do własnej bramki piłkę niefortunnie skierował Jarosław Kosieradzki. Siedem minut później goście odpowiedzieli trafieniem Tomasza Andrzejuka, któremu podawał były zawodnik MKP Pogoń – Kamil Dmowski.

W Podlasiu wystąpił były Pogonista: Kamil Dmowski.

Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają w sobotę 8 lutego o 12:00 w Siedlcach z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Pogoń Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 4:1 (3:0)

Bramki: Piotr Marciniec 16, 41, Kamil Walków 18, Jarosław Kosieradzki 51 (s) – Tomasz Andrzejuk 58

Pogoń: 1. Albert Posiadała (46 Mikołaj Smyłek) – 14. Bartłomiej Olszewski, 31. Bartosz Brodziński, 27. Tomasz Wełna (46, 55. Oskar Repka), 6. Adam Mójta – 21. Patryk Kostyk, 23. Damian Mosiejko, 7. Piotr Marciniec (46, 17. Mateusz Kluzek), 10. Bartosz Wiktoruk (46, 20. Marcin Kozłowski II), 11. Jakub Romanowicz – 9. Kamil Walków (46, 19. Maciej Firlej)

Żółte kartki: Bartłomiej Olszewski 57 – Jarosław Kosieradzki 75

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)