akt1z6b0834

24 października w Kielcach odbyła się coroczna konferencja „Bezpieczny Stadion”. Była to okazja do podsumowania bezpieczeństwa na meczach i ich organizacji w sezonie 2018-19.

Konferencja tradycyjnie zakończyła się uroczystą Galą Fair Play, w trakcie której wyróżnione zostały osoby i instytucje szczególnie zasłużone w działaniach na rzecz poprawy organizacji i bezpieczeństwa meczów piłki nożnej w Polsce. Po raz pierwszy wyróżnienia trafiły do przedstawicieli samorządów, które podejmują skuteczne działania na rzecz rozwoju infrastruktury stadionowej. Za sprawną organizację wydarzenia odpowiadał Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN.

Pogoń została wyróżniona jako klub wzorowo organizujący mecze piłkarskie. Obok Jagiellonii Białystok, Korony Kielce, Lecha Poznań oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ponadto nagrodę za właściwe wykonywanie swoich obowiązków spikera otrzymał Mateusz Ciulak. Doceniono została także współpraca na linii Pogoń – Komenda Miejska Policji w Siedlcach.