DSC_0657

Pierwszy letni sparing Pogoni zakończył się porażką 2:4 z ekstraklasową Wisłą Płock.

Trener Paweł Sikora w swoim nieoficjalnym debiucie sprawdził możliwości pięciu testowanych piłkarzy. W wyjściowej jedenastce znalazło się też miejsce dla dopiero co zakontraktowanego Lucasa Guedesa. O losie pozostałych piłkarzy zdecydują najbliższe dni.

W pierwszej połowie mecz był żywy i obfitował w podbramkowe spięcia. W 10 minucie Paweł Łydkowski sfaulował Mateusza Szwocha we własnej szesnastce, co poskutkowało rzutem karnym dla gospodarzy. Z jedenastu metrów nie pomylił się Nico Varela. Pięć minut później po zagraniu Andrzeja Rybskiego do wyrównania doprowadził zawodnik testowany na pozycji napastnika. Pogoń była aktywna w ofensywie, ale Wiślacy zaimponowali skutecznością. W przeciągu kilku minut dublet ustrzelił Damian Szymański. Najpierw trafił nożycami po zgraniu Damiana Byrtka, a następnie sfinalizował składną zespołową akcję. Do przerwy było 3:1 dla płocczan.

Po przerwie na placu gry zameldowały się niemal zupełnie odmienione jedenastki. Na murawie pozostał Jakub Szrek, jednak po kilku minutach opuścił ją z urazem barku. Dyktat Wisły w drugiej połowie był aż nadto widoczny. Szczególnie aktywny był Carlitos, który raz po raz oszukiwał siedleckich obrońców. W 57 minucie Oskar Zawada z linii pola karnego pokonał dobrze dysponowanego Przemysława Frąckowiaka. Kolejny fragment spotkania upłynął pod znakiem nieskuteczności gospodarzy. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w ostatniej akcji spotkania. Maciej Wichtowski dołożył głowę do wrzutki Damiana Świerblewskiego z rzutu wolnego i ustalił wynik na 4:2 dla Wisły.

W Pogoni zagrali byli piłkarze Wisły: Dominik Kun oraz Piotr Mroziński.

W sobotę 7 lipca o 12:00 Pogoń zagra kolejny sparing. Tym razem w Siedlcach, a rywalem będzie III-ligowa Legionovia Legionowo.

Wisła Płock – Pogoń Siedlce 4:2 (3:1)

Bramki: Nico Varela 11 k, Damian Szymański 29, 36, Oskar Zawada 57 – zawodnik testowany III 16, Maciej Wichtowski 90+1

Wisła: 28. Bartłomiej Gradecki (46, 87. Marcel Zapytowski) – 95. Patryk Stępiński (46, 20. Cezary Stefańczyk), 18. Alan Uryga (46, 26. Igor Łasicki), 17. Damian Byrtek (46, 5. Bartłomiej Sielewski), 22. Krystian Miś (46, 2. Marcin Warcholak) – 96. Jakub Łukowski (46, 69. Patryk Wieliczko), 8. Dominik Furman (32, 6. Damian Rasak), 4. Damian Szymański (46, 14. Adam Dźwigała), 9. Mateusz Szwoch (46, 19. Karol Angielski), 7. Nico Varela (46, 11. Carlitos) – 16. Oskar Zawada

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Przemysław Frąckowiak) – 7. zawodnik testowany I (46, 13. Sebastian Krawczyk), 23. Piotr Mroziński (46, 17. Maciej Wichtowski), 15. Paweł Łydkowski (46, 99. zawodnik testowany IV), 27. Jakub Szrek (52, 20. Piotr Krawczyk) – 8. Paweł Garyga (46, 11. Michał Bajdur), 2. zawodnik testowany II (46, 22. Mateusz Omieciuch), 10. Lucas Guedes (83, 3. Piotr Ceranka), 18. Andrzej Rybski (46, 21. zawodnik testowany V), 34. Dominik Kun (46, 24. Damian Świerblewski) – 14. zawodnik testowany III (46, 9. Adrian Paluchowski)

Żółta kartka: Jakub Szrek 45+1

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)