459429794_1056562063142815_3147946912999993384_n

Nie udało się Pogonistom zdobyć choćby punktu w kolejnym domowym spotkaniu Betclic I ligi. Siedlczanie przegrali z Polonią Warszawa 2:4.

W Pogoni, w drugiej połowie meczu zadebiutował Karol Podliński.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane, jednak w 25 minucie to goście objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej flanki Łukasz Zjawiński zdołał skierować piłkę do siatki. Do przerwy więcej goli nie padło.

Do drugiej części gry siedlczanie przystąpili z dwiema, ofensywnymi zmianami. Na boisku pojawili się Krzysztof Danielewicz i Jakub Lutostański. Niestety, zamiast wyrównania w 70 minucie to Polonia strzeliła kolejną bramkę. Centrę tym razem z lewej strony skutecznie zamknął Ernest Terpiłowski. Dziesięć minut później po strzale jednego z gości piłkę odbił Mateusz Pruchniewski, jednak nabiegający Oskar Krzyżak niefortunnie skierował ją do swojej bramki. Kilka minut potem po faulu Daniela Pika w szesnastce dublet skompletował Zjawiński. W końcówce meczu również padły bramki. Tym razem strzelali je biało-niebiescy. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym gola strzelił Pik, a w ostatniej akcji spotkania Karol Podliński przywitał się z kibicami golem po rzucie rożnym.

W przeszłości piłkarzem Polonii był Daniel Pik, aktualnie reprezentujący Pogoń. Z kolei w drużynie Mariusza Pawlaka wystąpili: Michał Grudniewski i Michał Bajdus – exPogoniści.

Następne spotkanie MKP Pogoń rozegra w sobotę 28 września o 17:30 w Pruszkowie ze Zniczem.

Betclic I liga

10 kolejka

Pogoń Siedlce – Polonia Warszawa 2:4 (0:1)

Bramki: Daniel Pik 87, Karol Podliński 90+5 – Łukasz Zjawiński 25, 86 (k), Ernest Terpiłowski 70, Oskar Krzyżak 80 (s)

Pogoń: 23. Mateusz Pruchniewski – 10. Piotr Pyrdoł (72, 13. Karol Podliński), 47. Oskar Krzyżak, 55. Cássio, 31. Ernest Dzięcioł, 2. Krystian Miś (67, 77. Daniel Pik) – 43. Lukáš Hrnčiar (46, 71. Krzysztof Danielewicz), 8. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski (72, 17. Ołeksij Zinkewycz) – 11. Mateusz Majewski (46, 9. Jakub Lutostański), 56. Cezary Demianiuk

Polonia: 96. Mateusz Kuchta – 37. Nikodem Zawistowski (86, 11. Szymon Kobusiński), 4. Przemysław Szur, 2. Michał Grudniewski, 5. Erjon Hoxhallari – 17. Marcel Predenkiewicz (63, 8. Oliwier Wojciechowski), 55. Bartłomiej Poczobut (89, 6. Jakub Piątek), 16. Krzysztof Koton (64, 22. Paweł Olszewski), 23. Xabi Auzmendi (64, 10. Michał Bajdur), 24. Ernest Terpiłowski – 9. Łukasz Zjawiński

Żółte kartki: Damian Szuprytowski 11, Cássio 57, Daniel Pik 77, Cezary Demianiuk 89 – Marcel Predenkiewicz 41, Nikodem Zawistowski 58

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Olsztyn)