trojka

Trzeci zespół Pogoni doznał pierwszej goryczy porażki w nowym, ligowym sezonie. Siedlczanie ulegli w Gołąbku drużynie ULKS 3:6.

Źle rozpoczęło się spotkanie dla zespołu Pogoni. Już po kwadransie, po dublecie Michała Kruszewskiego biało-niebiescy przegrywali 0:2. To jednak ich nie podłamało. W 26 minucie kontaktowe trafienie zaliczył Mikołaj Bożek, a dwie minuty potem wyrównał Olivier Olszewski. Od tego momentu mecz rozpoczął się od nowa.

W drugą połowę meczu lepiej weszła drużyna gospodarzy. Dwie bramki autorstwa Damiana Chłopka i Kacpra Pawlika znów dały spokój w drużynie prowadzonej przez Adriana Czerskiego. W końcówce spotkania dwa trafienia dołożyli rezerwowi Mateusz StankiewiczSebastian Waszczuk. Pogonistów stać było jedynie na gola Adriana Wrzoska w doliczonym czasie gry.

Następne spotkanie Pogoń III rozegra w niedzielę 29 września o 15:00 w Siedlcach z Naprzodem Skórzec.

Liga okręgowa

7 kolejka

ULKS Gołąbek – Pogoń III Siedlce 6:3 (2:2)

Bramki: Michał Kruszewski 8, 15, Damian Chłopek 64, Kacper Pawlik 68, Mateusz Stankiewicz 88, Sebastian Waszczuk 90+ – Mikołaj Bożek 26, Olivier Olszewski 28, Adrian Wrzosek 90+

Gołąbek: Mateusz Małczuk – Hubert Wrzosek (89 Marcin Woźniak), Jakub Ejsymont (69 Sebastian Waszczuk), Albert Ziółkowski, Michał Kruszewski (73 Mateusz Stankiewicz), Roman Bilinśkyj (73 Jakub Bartosiak), Adrian Czerski, Mariusz Olszewski (76 Piotr Wikiera), Kacper Pawlik, Kamil Mamcarz, Damian Chłopek

Pogoń III: 97. Krzysztof Popiołek – 2. Jakub Malinowski, 3. Kacper Zdunek, 14. Kuba Prachnio, 16. Sebastian Stefaniak, 15. Jakub Gębicki, 17. Piotr Trębicki (80, 6. Adrian Wrzosek), 20. Jakub Kosyl (90, 8. Piotr Wołosiewicz), 11. Kacper Kalaciński, 19. Mikołaj Bożek (60, 4. Mikołaj Pluchrat), 9. Olivier Olszewski

Żółte kartki: Jakub Ejsymont 24, Marcin Woźniak 90 – Kuba Prachnio 44

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)