trojka

Pogoń III Siedlce z kolejnym zwycięstwem. Tym razem na rozkładzie Pogonistów był zespół Orła Unin, z którym siedlczanie wygrali na wyjeździe 2:1.

Do przerwy bramki nie padły, choć były na to szanse (m.in. słupek po uderzeniu z rzutu wolnego Piotra Krasnodębskiego). Walki w niej jednak nie zabrakło, o czym świadczą dwie czerwone kartki pokazane przez sędziego. W 32 minucie Szymon Żaczek zaatakował wślizgiem Pawła Eleryka, który za chwilę musiał opuścić boisko z powodu kontuzji kolana. Żaczek za ten faul otrzymał czerwoną kartkę. Gra w przewadze Pogonistów nie trwała długo. Osiem minut później Radosław Droń w walce o piłkę łokciem uderzył rywala w głowę i także zakończył udział w tym spotkaniu po wykluczeniu przez sędziego.

Po zmianie stron przewaga na boisku została udokumentowana przez Pogoń bramką. Piłkę rywalom odebrał Bolesław Świerczewski, obsłużył Oliviera Olszewskiego, a ten dał prowadzenie gościom. Następnie siedlczanie podwyższyli prowadzenie. Bezpośrednio z rzutu rożnego do bramki Orła trafił Jakub Gębicki. Orła stać było jedynie na kontaktową bramkę. Na strzał z dystansu zdecydował się jeden z miejscowych i było 2:1. Wynik ten utrzymał się już do końca meczu i kolejne 3 punkty wróciły do Siedlec.

Następne spotkanie Pogoń III rozegra w niedzielę 15 września o 18:30 w Siedlcach z Grodziskiem Krzymosze.