457034891_1177931570128216_8924289926630128334_n

MKP Pogoń po dobry meczu tylko zremisował z czołową drużyną Betclic I ligi, Stalą Rzeszów 1:1.

Początek meczu nie wskazywał, że to Stal jest w czołówce tabeli, a Pogoń w dolnych rejonach. To siedlczanie przeważali na boisku i stwarzali sobie okazje na zdobycie goli. W 4 minucie meczu przed szansą stanął Lukáš Hrnčiar, jego strzał odbił Krzysztof Bąkowski, a dobijający Mateusz Majewski również nie znalazł sposobu na strzelenie bramki. Pogoń dalej nacierała i w 9 minucie siedlczanie objęli prowadzenie. Cezary Demianiuk zagrał do Mateusza Majewskiego, ten dograł do Titasa Milašiusa i po rykoszecie Litwin trafił do siatki rywala. W 25 minucie po długiej konsultacji z wozem VAR sędzia Albert Różycki podjął decyzję o rzucie karnym dla Stali po faulu Piotra Pyrdoła. Do jedenastki podszedł Sébastien Thill, ale jego strzał obronił Mateusz Pruchniewski. Kolejne minuty pierwszej połowy były bardziej wyrównane. Goście zaczęli więcej dochodzić do głosu i w końcówce odsłony po faulu Cássio na Krystianie Wachowiaku sędzia Różycki po raz drugi podyktował jedenastkę. Tym razem nie pomylił się Karol Łysiak.

W drugiej połowie obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 54 minucie uderzał Demianiuk, jednak Bąkowski dobrze interweniował. Dwadzieścia minut przed końcem meczu sprzed pola karnego na strzał zdecydował się Szymon Kądziołka. W końcówce meczu m.in. Demianiuk miał szansę zostać bohaterem spotkania, jednak Bąkowski podobnie jak Pruchniewski był tego dnia dobrze dysponowany. Mimo wielu okazji Pogonistów na gola, więcej do siatki nie udało się trafić.

W Pogoni zagrał Krzysztof Danielewicz, kiedyś zawodnik Stali. Z kolei w Stali trenerem bramkarzy jest Maciej Krzyształowicz, w przeszłości będący w sztabie szkoleniowym MKP.

Teraz siedlczan czeka przerwa reprezentacyjna. W jej trakcie biało-niebiescy rozegrają mecz sparingowy z ekstraklasowym Motorem Lublin. Spotkanie zaplanowano na sobotę 7 września, godz. 12:00.

Betclic I liga

8 kolejka

Pogoń Siedlce – Stal Rzeszów 1:1 (1:1)

Bramki: Titas Milašius 9 – Karol Łysiak 45 (k)

W 26 minucie Sébastien Thill (Stal) nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Pruchniewski obronił).

Pogoń: 23. Mateusz Pruchniewski – 10. Piotr Pyrdoł, 47. Oskar Krzyżak, 55. Cássio (80, 31. Ernest Dzięcioł), 3. Robert Majewski, 12. Titas Milašius (64, 77. Daniel Pik) – 43. Lukáš Hrnčiar (75, 4. Miłosz Drąg), 8. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski (80, 71. Krzysztof Danielewicz) – 11. Mateusz Majewski (80, 9. Jakub Lutostański), 56. Cezary Demianiuk

Stal: 1. Krzysztof Bąkowski – 2. Patryk Warczak, 4. Michał Synoś (60, 45. Kacper Paśko), 14. Kamil Kościelny, 22. Milan Šimčák – 46. Szymon Łyczko, 7. Karol Łysiak, 31. Sébastien Thill, 44. Benedykt Piotrowski (46, 21. Szymon Kądziołka), 18. Krystian Wachowiak (60, 27. César Peña) – 11. Andreja Prokić (60, 9. Tomasz Bała)

Żółte kartki: Piotr Pyrdoł, Cássio, Robert Majewski – Michał Synoś, Karol Łysiak

Sędzia: Albert Różycki (Łódź)