456545592_899040885578779_6636035964753452229_n

W meczu 7 kolejki Betclic I ligi Pogoń Siedlce pokonała w Stalowej Woli miejscową Stal 3:1. Jest to pierwsze zwycięstwo biało-niebieskich w tym sezonie.

Pierwsza połowa meczu przypominała dotychczasowe, rozegrane w Betclic I lidze. Stare grzechy wykorzystali gospodarze w 27 minucie, kiedy to Jakub Banach pokonał Mateusza Pruchniewskiego. W końcówce odsłony podwyższyć mógł Kacper Chełmecki, którego powstrzymał siedlecki golkiper.

Do drugiej odsłony meczu Pogoniści przystąpili z czterema zmianami w składzie. Efekt dało to w 52 minucie, kiedy Cezary Demianiuk dograł do Mateusza Majewskiego, a ten wyrównał stan meczu. W 65 minucie siedlczanie objęli prowadzenie. Ponownie w rolę asystenta wcielił się Demianiuk, a gola strzelił Damian Szuprytowski. W kolejnych minutach mimo okazji z obu stron na zdobycie gola, dobrze spisywali się bramkarze. Ostatecznie kropkę nad i postawili podopieczni Marka Brzozowskiego w doliczonym czasie gry, gdy Szuprytowski trafił w słupek, a skutecznie z dopitką pospieszył Mateusz Majewski. Po odwróceniu losów spotkania w drugiej połowie meczu Pogoniści ze Stalowej Woli wrócili z premierowymi trzema punktami.

Następne spotkanie Pogoń rozegra w niedzielę 1 września o 17:00 w Siedlcach ze Stalą Rzeszów.