mkptychy

Pogoń Siedlce przegrała z GKS Tychy 0:1.

Przed pierwszym gwizdkiem wszyscy zebrani uczcili pamięć niedawno zmarłego Franciszka Smudy, byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

Po wyrównanym początku GKS wywalczył jedenastkę. W 9 minucie po rzucie rożnym piłkę ręką dotknął Daniel Pik, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Mateusz Pruchniewski stanął na wysokości zadania i odbił nogami strzał Bartosza Śpiączki. Pogoniści nabrali nieco pewności po tej sytuacji i w 16 minucie byli o włos od trafienia po strzale z głowy Cássio. Trójkolorowi szybko opanowali sytuację i w 27 minucie objęli prowadzenie. Po centrze z prawej strony nad futbolówką nie zdołał zapanował Pruchniewski, z czego skwapliwie skorzystał Jakub Budnicki. W 42 minucie Pogoń szybko rozpoczęła grę. Ernest Dzięcioł uruchomił Cezarego Demianiuka, który w znakomity sposób ograł rywala przy linii końcowej. Wychowanek Pogoni próbował wyłożyć piłkę Ołeksijowi Zinkewyczowi, ale Marcel Łubik przeczytał jego intencje. W końcówce pierwszej połowy w polu karnym gości się gotowało. Po jednym ze spięć w polu karnym Cassio padł jak rażony piorunem, ale sędzia nie dopatrzył się faulu kwalifikującego się do odgwizdania jedenastki. Do przerwy było 1:0 dla GKS.

W 47 minucie Maksymilian Dziuba groźnie uderzył z ostrego kąta, ale Pruchniewski popisał się znakomitą interwencją. Kilka chwil później Śpiączka nie zdołał pokonać golkipera Pogoni w sytuacji sam na sam. W 67 minucie Demianiuk nie zdążył przeciąć wstrzelenia Damiana Szuprytowskiego. Pogoń do końca walczyła o wyrównanie. W ostatniej minucie Robert Majewski główkował obok po wrzutce Demianiuka. Siedlczanie ostatecznie przegrali 0:1.

24 sierpnia o 14:30 Pogoń zagra w Stalowej Woli ze Stalą.

6 kolejka

Pogoń Siedlce – GKS Tychy 0:1 (0:1)

Bramka: Jakub Budnicki 27

W 10 minucie Bartosz Śpiączka (GKS Tychy Tychy) nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Pruchniewski obronił).

Pogoń: 23. Mateusz Pruchniewski – 47. Oskar Krzyżak, 55. Cássio, 31. Ernest Dzięcioł (78, 3. Robert Majewski) – 77. Daniel Pik (65, 10. Piotr Pyrdoł), 43. Lukáš Hrnčiar (64, 7. Damian Szuprytowski), 8. Jakub Sinior, 4. Miłosz Drąg (65, 71. Krzysztof Danielewicz), 12. Titas Milašius – 17. Ołeksij Zinkewycz (78, 11. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk

Tychy: 1. Marcel Łubik – 16. Jakub Budnicki, 3. Jakub Tecław, 6. Nemanja Nedić, 14. Mateusz Hołownia – 23. Maksymilian Dziuba (73, 7. Wiktor Niewiarowski), 8. Marcin Szpakowski (67, 20. Mamin Sanyang), 25. Wiktor Żytek, 10. Rafał Makowski (90, 88. Natan Dzięgielewski), 22. Julius Ertlthaler (67, 15. Jakub Bieroński) – 18. Bartosz Śpiączka (73, 9. Daniel Rumin)

Żółte kartki: Ernest Dzięcioł 22, Lukáš Hrnčiar 44, Ołeksij Zinkewycz 45+4, Oskar Krzyżak 50 – Jakub Tecław 45+4, Daniel Rumin 81, Mateusz Hołownia 90+4

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).