zdjecie-whatsapp-2024-08-18-o-174745-5d7aa215_1724000956_0956

Piłkarze Pogoni ulegli w Płocku miejscowej Wiśle 0:1.

Przed meczem chwilą ciszy uczczono zmarłego Franciszka Smudę, utytułowanego byłego trenera polskich klubów oraz selekcjonera reprezentacji Polski.

W pierwszym minutach groźnie na bramkę Macieja Gostomskiego uderzył z rzutu wolnego Lukáš Hrnčiar, lecz na posterunku był golkiper gospodarzy. W 21 minucie z rzutu wolnego, z 17 metrów Łukasz Sekulski uderzył na bramkę Mateusza Pruchniewskiego i siedlecki golkiper obronił mierzony strzał. Kilka minut później Dani Pacheco z rzutu wolnego znów sprawdził formę Pruchniewskiego i znów to bramkarz Pogoni wyszedł górą z tego pojedynku. 28 minuta przyniosła kolejną okazję pod bramką biało-niebieskich i po niej Cássio o mały włos nie pokonałby własnego bramkarza. Dziesięć minut później Sekulski wyszedł sam na sam z Pruchniewskim i strzelił obok bramki. Za chwilę Sekulski groźnie główkował, ale piłka wylądowała w rękach Pruchniewskiego.

Druga odsłona spotkania nie zmieniła swojego oblicza. W dalszym ciągu stroną przeważającą byli zawodnicy Wisły. Po zmianie stron groźnie uderzał z narożnika pola karnego Andrias Edmundsson, jednak nie trafił on w światło bramki. W 66 minucie na bramkę Pogoni uderzał Jime, ale znów pewnie w bramce spisał się golkiper Pogoni. W 74 minucie Jime uderzył z rzutu wolnego i po odbiciu od muru piłka znalazła się w siatce siedlczan. Cztery minuty później mógł o sobie dać znać rezerwy Piotr Krawczyk, który z bliskiej odległości nie zdołał umieścić piłki w bramce. W końcówce meczu Pogoniści próbowali doprowadzić do remisu. W doliczonym czasie gry na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Jakub Sinior, ale Gostomski odbił futbolówkę.

W Wiśle wystąpili: Piotr Krawczyk oraz Dominik Kun, kiedyś piłkarze MKP Pogoń. Z kolei w barwach Pogoni zagrali Titas Milašius oraz Piotr Pyrdoł, w przeszłości reprezentujący Wisłę. Trenerem Pogoni jest Marek Brzozowski, kiedyś szkoleniowiec Wisły II Płock.

Kolejne spotkanie piłkarze Pogoni rozegrają w środę 21 sierpnia o 20:30 w Siedlcach z GKS Tychy.