454703737_1882282838945694_4502431799338225597_n

Pogoń Siedlce przegrała u siebie z liderem Betclic I ligi Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 1:2.

Pierwsze minuty w wykonaniu biało-niebieskich były obiecujące. Strzał na bramkę Adriána Chovana oddał Cezary Demianiuk, ale dobrze spisał się golkiper gości. W 28 minucie niecelny strzał na bramkę Bruk-Betu oddał Jakub Lutostański. Chwilę potem piłka znalazła się w siatce Pogoni. Wtedy zza pola karnego strzał nie do obrony oddał Andrzej Trubeha. Pogoniści zdołali wyrównać w 45 minucie. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Demianiuk, który z najbliższej odległości zmieścił piłkę w siatce. Niestety, wynik remisowy nie utrzymał się nawet do przerwy. W doliczonym czasie gry ponownie z dystansu przyjezdni objęli prowadzenie. Autorem gola był Maciej Ambrosiewicz.

W drugiej połowie Pogoniści próbowali odrobić straty. Mimo delikatnej przewagi w posiadaniu piłki, niewiele z tego wynikało. Więcej konkretów było po stronie niecieczan, którzy m.in. w końcówce spotkania po strzale Kacpra Karaska obili poprzeczkę bramki Mateusza Pruchniewskiego. Ostatecznie, po zmianie stron więcej goli nie było i Pogoniści musieli zejść z boiska pokonani.

Następne spotkanie MKP Pogoń rozegra w niedzielę 18 sierpnia o 17:00 w Płocku z miejscową Wisłą.