453352947_809615687955620_1082111138064129701_n

W meczu rundy wstępnej Pucharu Polski przegrała 0:2 z Lechem II Poznań.

W 6 minucie goście z Poznania objęli prowadzenie. Eric Topór nastrzelił Filipa Wilaka, który zdobył jednego z łatwiejszych goli w karierze. W 20 minucie Tymoteusz Gmur oddał niecelny strzał z dystansu. Pogoń przez długi czas biła głową w mur. W 27 minucie niecelnie uderzył Cezary Demianiuk. Po chwili Lukáš Hrnčiar pocelował z rzutu wolnego, ale Mateusz Mędrala sięgnął piłki zmierzającej w okienko bramki. W 34 minucie doskonale znany w Siedlcach Maciej Wichtowski trafił z głowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Trzy minuty później Daniel Pik główkował nad bramką po centrze Titasa Milašiusa spod końcowej linii. W 38 minucie Aleksander Nadolski nieznacznie przestrzelił z dystansu. Pięć minut później Pik główkował obok bramki po dośrodkowaniu Ðemianiuka. Do przerwy było 2:0 dla Lecha II.

Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła z czterema zmianami. W 53 minucie Filip Borowski sfaulował Milašiusa na granicy pola karnego. Z rzutu wolnego na raty uderzał Hrnčiar, lecz żadna z jego prób nie zmusiła Mędrala do interwencji. W 64 minucie mocne uderzenie Ołeksija Zinkewycza nie było celne. Pogoniści szukali wyrównującej bramki, lecz czegoś z przodu brakowało. W 82 minucie Igor Kornobis był bliski gola po szkolnym błędzie. W odpowiedzi 100-procentowej sytuacji nie wykorzystał Damian Szuprytowski. W 86 minucie Zinkewycz główkował nad poprzeczka po wrzutce Jakuba Lutostańskiego. Pomimo starań wynik nie uległ zmianie.

Najbliższym ligowym wyzwaniem Pogoni będzie starcie z liderem tabeli – Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, które zostało zaplanowane na 11 sierpnia. Początek o 12:00.