3

Pogoń Siedlce zremisowała w Chorzowie z Ruchem 1:1 i tym samym zdobyła pierwszy punkt w nowym sezonie.

Do meczu Pogoniści przystąpili z pięcioma zmianami w wyjściowym składzie.

Od pierwszych minut akcje toczyły się pod obiema bramkami. Bramkę Pogonistów ostrzeliwali Denis VentúraSoma Novothny, ale na posterunku był siedlecki golkiper Mateusz Pruchniewski. Siedlczanie odpowiedzieli strzałami Cezarego Demianiuka i Piotra Pyrdoła. W 9 minucie gospodarze ostrzeliwali bramkę biało-niebieskich, ale ostatecznie gol nie padł. Trzy minuty później Pruchniewski obronił uderzenie Daniela Szczepana. Ponad dziesięć minut potem bramkarz Pogoni okazał się górą po strzale Miłosza Kozaka. 32 minuta przyniosła strzał z dystansu. Na bramkę Pogoni strzelał Filip Starzyński. Pięć minut przed końcem pierwszej odsłony Andrej Lukić nieskutecznie próbował zaskoczyć Pruchniewskiego strzałem piętą. W doliczonym czasie gry Szczepan po dośrodkowaniu z rzutu rożnego próbował zaskoczyć golkipera Pogoni przewrotką, jednak nie trafił w światło bramki.

W 56 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Bezpośrednio z rzutu rożnego piłkę do bramki wkręcił Starzyński. Po godzinie gry zaatakowali Pogoniści. Po dośrodkowaniu Jakuba Siniora Jakub Lutostański uderzył głową, ale nieznacznie się pomylił. Za chwilę strzału z dystansu spróbował Demianiuk. Po ofensywnych próbach biało-niebiescy dopięli swego dopiero w 84 minucie. W pole karne dośrodkował Titas Milašius, a akcję skutecznie zamknął Daniel Pik. W końcówce meczu więcej goli nie padło i Pogoń mogła wrócić do Siedlec z premierową zdobyczą punktową.

W Pogoni wystąpił Mateusz Majewski, w przeszłości piłkarz Ruchu.

Kolejne spotkanie biało-niebieskich czeka we wtorek 6 sierpnia o 17:00 w Siedlcach, w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski z III-ligowym Lechem II Poznań.