DSC_0557

Pogoń Siedlce przegrała 0:3 w sparingu z III-ligowym ŁKS Łomża.

Pierwsza połowa nie obfitowała w okazje strzeleckie. Najlepszą szansę dla gości z Łomży miał Cezary Sauczek w 30 minucie. Dobrą obroną popisał się w tej sytuacji Eric Topór. W końcówce połowy Bartosz Borkowski wywalczył rzut wolny tuż przed polem karnym. Do piłki ustawionej na 17 metrze podszedł Ołeksij Zinkewycz, ale uderzył nad bramką. Do przerwy było 0:0.

Druga połowa była zdecydowanie ciekawsza. W 47 minucie możliwości Adriana Olszewskiego strzałem z dystansu sprawdził Miłosz Drąg. Między 58 a 63 minutą ŁKS strzelił trzy gole – dublet ustrzelił Hubert Antkowiak, a w międzyczasie po rożnym trafił Hubert Mich. W 67 minucie Zinkewycz sprawdził Olszewskiego, ale nie zaskoczył. I to by było na tyle. Pogoń przegrała 0:3.

28 lipca o 12:00 Pogoń zagra w Opolu z Odrą.

21.07.24, 11:15 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – ŁKS Łomża 0:3 (0:0)

Bramki: Hubert Antkowiak 58, 63, Hubert Mich 61

Pogoń: 12. Eric Topór – 15. Oskar Krzyżak, 3. Robert Majewski, 21. Ernest Dzięcioł – 99. Krystian Gryglak, 4. Miłosz Drąg (54, 55. Dominik Leszczuk), 28. Bartosz Borkowski (71, 8. Kacper Zdunek), 14. Titas Milašius (71, 2. Kuba Prachnio) – 11. Mateusz Majewski, 9. Jakub Lutostański (58, 14. Patryk Klimek), 17. Ołeksij Zinkewycz  (71, 18. Dawid Jastrzębski)

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)

Żółta kartka: Hubert Antkowiak 33