sparznicz

W ostatnim meczu sparingowym przed startem Betclic I ligi MKP Pogoń pokonał na swoim stadionie drużynę Znicza Pruszków 2:1.

Już w 4 minucie siedlczanie stworzyli sobie okazję strzelecką. Lukáš Hrnčiar dośrodkował z rzutu rożnego a Cássio głową posłał piłkę na słupek bramki przeciwnika. Dwie minuty potem Krystian Miś posłał futbolówkę w stronę bramki, ale uderzenie Piotra Pyrdoła z kilku metrów było niecelne. Po kilku minutach odpowiedzieli piłkarze Znicza strzałem Kaito Imai sprzed pola karnego. Z uderzeniem uporał się Mateusz Pruchniewski. W 19 minucie z rzutu wolnego uderzał Damian Szuprytowski. Piłka minimalnie minęła światło bramki. Sześć minut później Radosław Majewski miał doskonałą szanse na zdobycie gola, ale powstrzymał go Pruchniewski. 30 minuta w spotkaniu przyniosła kolejne trafienie w słupek dla Pogoni. Tym razem obramowanie bramki obił Pyrdoł. Przed przerwą Znicz dwukrotnie mógł pokusić się o gola (m.in dobrze interweniował Jakub Okusami), zaś Pogoniści zagrozili bramce Piotra Misztala po akcji Demianiuka z Misiem.

Trzy minuty po zmianie stron goście objęli prowadzenie. Piłkę wstrzeloną z prawej flanki odbił przed siebie Pruchniewski, a jeden z przyjezdnych nie miał problemu z dobitką. W 68 minucie Pogoniści powinni wyrównać, ale podania od Demianiuka nie wykorzystał Pyrdoł, strzelając z 12 metrów nad poprzeczką. Kilkanaście minut potem siedlczanie mieli rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z przyjezdnych. Do siatki z wapna trafił Pyrdoł. W samej końcówce spotkania siedlczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po asyście testowanego pomocnika do siatki trafił Jakub Lutostański.

W Zniczu wystąpił były Pogonista – Bartosz Klebaniuk, zaś w biało-niebieskich zagrał Lukáš Hrnčiar, były piłkarz klubu z Pruszkowa.

Mecz 1 kolejki Betclic I ligi pomiędzy Pogonią Siedlce a Chrobrym Głogów zaplanowano na sobotę 20 lipca o 17:00 w Siedlcach.

Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 2:1 (0:0)

Grano 2×60 min.

Bramki: Piotr Pyrdoł 87 (k), Jakub Lutostański 119 – zawodnik nieznany 63

Pogoń: Mateusz Pruchniewski (91 Eric Topór) – Cássio (61 Oskar Krzyżak), Dawid Burka (91 Ernest Dzięcioł), Jakub Okusami (91 Robert Majewski) – Daniel Pik (91 zawodnik testowany), Miłosz Drąg (102 Bartosz Borkowski), Lukáš Hrnčiar (61 Jakub Sinior), Krystian Miś (91 Titas Milašius) – Piotr Pyrdoł (91 Mateusz Majewski), Cezary Demianiuk (75 Jakub Lutostański), Damian Szuprytowski (61 Ołeksij Zinkewycz)

Żółte kartki: Oskar Koprowski 52, 15. zawodnik testowany 56

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)