DSC_0552

W ostatnim II-ligowym domowym meczu Pogoń uległa Chojniczance Chojnice 2:3.

Na początku spotkania groźnie pod bramką Jakuba Burka było po uderzeniu Valērijsa Šabali, kiedy to piłką obiła poprzeczkę bramki. Po wyrównanym okresie meczu ciekawiej zrobiło się pod koniec pierwszej połowy. W 39 minucie Sebastian Szczytniewski jako pierwszy dobiegł do wybitej futbolówki z pola karnego Pogoni i huknął nie do obrony. Jeszcze przed przerwą goście podwyższyli prowadzenie. Dobrze w polu karnym siedlczan odnalazł się Hide Vitalucci i było 2:0.

Impuls Pogonistom dał po przerwie Cezary Demianiuk. Po dośrodkowaniu w szesnastkę Lukása Hrnčiara najlepszy snajper biało-niebieskich z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Gdy wydawało się, że Pogoniści pójdą za ciosem, zapędy gospodarzy powstrzymał Kacper Korczyc skutecznie wykańczając zespołową akcję Chojniczanki. Walczący do ostatniej minuty siedlczanie zdobyli po raz kolejny kontaktowego gola. Z dystansu uderzył Demianiuk i było już tylko 2:3. W doliczonym czasie gry siedlczanie powinni doprowadzić do remisu. W polu karnym faulowany był jeden z Pogonistów i sędzia wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Demianiuk… i jego strzał obronił Damian Primel. Ostatecznie drugi mecz z rzędu Pogoniści zeszli z boiska pokonani.

Ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego Pogoń rozegra w sobotę 25 maja o 14:00 w Puławach z Wisłą.

33 kolejka

Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 2:3 (0:2)

Bramki: Cezary Demianiuk 53, 79 – Sebastian Szczytniewski 39, Hide Vitalucci 44, Kacper Korczyc 54

W 90+1 minucie Cezary Demianiuk (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Damian Primel obronił).

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł (46, 3. Robert Majewski) – 18. Piotr Pyrdoł (67, 20. Cezary Bujalski), 43. Lukáš Hrnčiar (78, 11. Mateusz Majewski), 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 10. Krystian Miś (85, 21. Titas Milašius) – 9. Damian Nowak, 56. Cezary Demianiuk

Chojniczanka: 29. Damian Primel – 54. Grzegorz Szymusik, 8. Tomasz Boczek, 14. Andrias Edmundsson, 19. Sebastian Szczytniewski – 91. Kacper Korczyc (70, 77. Antoni Prałat), 34. Damian Nowacki (78, 6. Oskar Paprzycki), 7. Błażej Szczepanek, 10. Wojciech Szumilas (85, 79. Marcin Kozina), 27. Hide Vitalucci (85, 98. Peter Kolesár) – 20. Valērijs Šabala (85, 11. Alef Firmino)

Żółte kartki: Jakub Sinior 30 – Damian Szczytniewski 70, Andrias Edmundsson 86, Marcin Kozina 89

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań)