IMG_4714

MKP Pogoń swoim ostatnim wyjazdowym spotkaniu w tym roku uległ w Stalowej Woli miejscowej Stali 1:2.

W 2 minucie groźnie zaatakowali piłkarze Stali, ale po dośrodkowaniu Oliviera Sukiennickiego żaden z zawodników nie zdołał zamknąć akcji. Dziewięć minut później dała znać o sobie Pogoń. Strzał sprzed pola karnego po rykoszecie oddał Damian Szuprytowski. W 13 minucie Cezary Demianiuk dośrodkował w pole karne, ale Mateusz Majewski głową posłał piłkę obok słupka. Po drugiej stronie boiska główkował niecelnie Lucjan Klisiewicz. W 25 minucie Cezary Bujalski przedarł się w pole karne gospodarzy, jednak ostatecznie oddał niecelny strzał na bramkę. 35 minuta przyniosła trafienie dla Pogoni. Mateusz Majewski został zablokowany, ale wobec dobitki Jakuba Siniora Mikołaj Smyłek mógł tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem. Stalówka mogła szybko wyrónać. Adam Imiela znalazł się w doskonałej sytuacji sam na sam z Jakubem Burkiem, lecz górą okazał się siedlecki bramkarz.

Cztery minuty po przerwie blisko podwyższenia prowadzenia był Hubert Derlatka, lecz posłał piłkę wysoko nad bramką. Kolejną okazję miał Demianiuk strzelając z linii pola karnego. Dobrą interwencją w tej sytuacji popisał się Smyłek. Gdy wydawało się, że siedlczanie panują nad sytuacją na boisku, w 66 minucie Stalówka doprowadziła do wyrównania. Szybko wykonany rzut z autu, piłka trafiła do Bartosza Pioterczaka, a ten z bliskiej odległości zmieścił piłkę w siatce. W 74 minucie groźnie główkowali siedlczanie po rzucie wolnym, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry błąd popełnił Smyłek, jednak Demianiuk nie potrafił tego wykorzystać i posłał piłkę nad poprzeczką. Zemściło się to za chwilę po drugiej stronie boiska. Tomasz Lewandowski sfaulował w polu karnym Kacpra Chełmeckiego i sędzia wskazał na rzut karny. W doliczonym czasie gry z jedenastu metrów nie pomylił się Adam Imiela i to goście objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

W Stali zagrał Mikołaj Smyłek, w przeszłości piłkarz Pogoni.

Ostatnie spotkanie w tym roku Pogoniści rozegrają w poniedziałek 4 grudnia o 18:15 w Siedlcach ze Stomilem Olsztyn.

19 kolejka

Stal Stalowa Wola – Pogoń Siedlce 2:1 (0:1)

Bramki: Bartosz Pioterczak 66, Adam Imiela 90+2 (k) – Jakub Sinior 35

Stal: 33. Mikołaj Smyłek – 71. Łukasz Seweryn (46, 88. Piotr Rogala), 87. Jakub Kowalski (90, 22. Jakub Banach), 4. Łukasz Furtak, 24. Damian Urban, 27. Arkadiusz Ziarko (46, 78. Jakub Górski) – 20. Bartosz Pioterczak (74, 77. Kacper Chełmecki), 8. Łukasz Soszyński, 18. Olivier Sukiennicki, 10. Adam Imiela – 17. Lucjan Klisiewicz (86, 16. Dominik Maluga)

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak (73, 2. Tomasz Lewandowski), 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł – 18. Piotr Pyrdoł (73, 43. Lukáš Hrnčiar), 20. Cezary Bujalski, 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 23. Hubert Derlatka (62, 10. Krystian Miś) – 21. Mateusz Majewski (73, 9. Damian Nowak), 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Jakub Kowalski 54, Łukasz Furtak 72, Damian Urban 74, Jakub Górski 90+7 – Krystian Miś 84, Tomasz Lewandowski 90, Marek Brzozo2wski 90+9 (na ławce)

Czerwona kartka: Marcin Paczkowski po meczu (Pogoń, na ławce, za obrazę sędziego)

Sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce)