garba

MKP Pogoń w dobrym stylu zainaugurował wiosenne rozgrywki. Siedlczanie pokonali na własnym stadionie Garbarnię Kraków 3:0.

Oficjalne debiuty w barwach Pogoni zaliczyli Mateusz Majewski, Tomasz Mamis i Jakub Pek. Za kartki pauzował Ernest Dzięcioł.

Przewagę w pierwszych minutach spotkania udokumentował Przemysław Misiak, celnie główkując po dośrodkowaniu Damiana Szuprytowskiego z rzutu wolnego. Później oddech złapał zespół gości, przez kilka minut przejmując inicjatywę na boisku. Na nic się to zdało, gdyż w 41 minucie drugiego gola dla Pogoni po podaniu Cezarego Demianiuka zdobył Damian Nowak.

Druga połowa to także przewagą zespołu z Siedlec. Kropkę nad i postawił Nowak strzelając gola na 3:0 po asyście Misiaka. Garbarnia swoich szans szukała przede wszystkim po strzałach z dystansu, ale na posterunku był Maciej Kikolski.

W Pogoni zagrał Kamil Włodyka, były piłkarz Garbarni.

Teraz przed biało-niebieskimi arcyważne spotkanie pucharowe. We wtorek 28 lutego o 17:30 w Siedlcach Pogoń podejmie w ramach ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski I-ligowego Górnika Łęczna.