14542623_1298783553495845_744847723_n

Pogoń Siedlce wygrała ze Stomilem Olsztyn po bramce Konrada Wrzesińskiego.

Dariusz Banasik był zmuszony do dokonania dwóch roszad w wyjściowej jedenastce względem meczu z Chojniczanką. Kontuzjowanego Marcina Burkhardta zastąpił Daniel Dybiec, natomiast miejsce pauzującego po czerwonej kartce Michała Bajdura zajął Cezary Demianiuk. W osiemnastce znalazło się miejsce dla dwóch nastolatków – Patryka Ciulaka i Michała Panufnika.

Siedlczanie zaczęli mecz ze Stomilem z pełną koncentracją. Już w 6 minucie Wrzesiński po dwójkowej akcji z Demianiukiem zacentrował w pole bramkowe, gdzie czyhał Daniel Gołębiewski. Napastnik Pogoni nie zdołał jednak oddać strzału. Kolejny fragment spotkania nie obfitował w sytuacje, po których podskoczyłoby ciśnienie u licznie zgromadzonych kibiców. W 24 minucie Tomasz Lewandowski zablokował uderzenie Tsubasy Nishiego. Goście mieli rzut rożny, po którym narodziła się groźna kontra drużyny Banasika. Demianiuk przebiegł z piłką pół boiska, po czym oddał minimalnie niecelny strzał. Dziesięć minut później Rafał Misztal efektownie obronił uderzenie Rafała Kujawy z rzutu wolnego. W międzyczasie na boisku było trochę nerwów, ale na szczęście sytuacja uspokoiła się. Tuż przed końcem pierwszej połowy znakomite szanse mieli Wrzesiński i Gołębiewski. Szczególnie dobrą miał napastnik Pogoni, jednak nie trafił w piłkę wyłożoną jak na tacy przez Grzegorza Tomasiewicza. Do przerwy obyło się bez bramek.

Początek drugiej połowy nie obfitował w ciekawe akcje. Stomil miał kilka okazji po rzutach wolnych, ale siedlecki mur w każdym przypadku okazywał się przeszkodą nie do pokonania. W 64 minucie Gołębiewski strzelił z rzutu wolnego nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Michała Leszczyńskiego. Kilka chwil później Marcel Ziemann podał z prawego skrzydła do Łukasza Suchockiego, lecz na posterunku był Arkadiusz Jędrych. Kibice Pogoni na bramkę musieli poczekać do 75 minuty. To właśnie wtedy Wrzesiński pokusił się o precyzyjne uderzenie z 25 metrów. W ostatnim kwadransie bohater Pogoni obejrzał żółta kartkę, która wyklucza go z gry w kolejnym spotkaniu. Pogoń dowiozła zwycięstwo do końca i mogła się cieszyć z kolejnych trzech punktów ugranych na własnym terenie.

W barwach Stomilu zagrał były piłkarz Pogoni – Jarosław Ratajczak.

W niedzielę 15 października o 15:00 Pogoń Siedlce zagra w Katowicach z Gieksą. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport.