DSC_3503

23 listopada o godzinie 12.15 Pogoń rozegra wyjazdowe spotkanie z Chojniczanką Chojnice.W pierwszym meczu tych drużyn w obecnym sezonie to biało-niebiescy mogli cieszyć się z wygranej 4:1.

 

Przewaga psychologiczna

Przewaga psychologiczna jest zdecydowanie po stronie piłkarzy Pogoni. Podopieczni Daniela Purzyckiego triumfowali w meczu z Chojniczanką w Siedlcach na inaugurację I ligi. Wynik 4:1 może okazać się bardzo ważny przed rewanżową potyczką obu drużyn. Chojniczanka z pewnością będzie chciała udowodnić, że ten wynik był wypadkiem przy pracy.

 

Chojniczanka w liczbach

Po 17 kolejkach drużyna z Chojnic ma na koncie 23 punkty i zajmuje 9 pozycję w tabeli. Bilans bramkowy: 19-19 (6 zwycięstw, 5 remisów, 6 porażek). Chojniczanka lepsze wyniki, a zwłaszcza bilans bramkowy ma na własnym obiekcie, co tylko utwierdza nas w tym, że to nie będzie łatwy mecz.

 

Pogoń 4:1 Chojniczanka

Pierwszy mecz pomiędzy Pogonią, a Chojniczanką zakończył się pięknym triumfem gospodarzy. Siedlczanie wycofali się na własną połowę i starali się wyprowadzać groźne kontrataki. To wychodziło wówczas bardzo dobrze, a plan był solidnie zrealizowany. Zespół był dobrze ustawiony. Na pewno był to jeden z lepszych meczów Pogoni w I lidze. Życzymy chłopakom, by powtórzyli ten wynik, a przynajmniej przywieźli do Siedlec trzy oczka!

 

red. Andrzej Parapura